DOLAR 28,9208 % 0.08
EURO 31,4850 % -0.1
STERLIN 36,7790 % 0.63
FRANG 33,2729 % 0.81
ALTIN 1.924,11 % 1,83
BITCOIN 1.142.212 1.842

Sivas’ta 40 yıldır kullanılamayan o yol ulaşıma kazandırıldı!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas’ta 40 yıldır kullanılamayan o yol ulaşıma kazandırıldı!

Sivas’ın Zara ilçesinde eski Sivas-Erzincan Karayolu 40 yıl sonra bakıma alındı.

Sivas’ta 40 yıldır kullanılamayan o yol ulaşıma kazandırıldı!

Zara Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalarla geçmişte Sivas-Erzincan yolu olarak kullanılan atıl durumdaki yaklaşık 6 kilometre uzunluğundaki yol yeniden ulaşıma kazandırıldı.

“10 bin tona yakın temel malzeme serdik”
Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Fatih Çelik, “Eski Erzincan Karayolu olarak geçiyor. İlçemizin şehir merkezinden Erzincan’a bağlanan Denizinyazı dediğimiz ve Keben mevkiinden devam eden yolumuz. Burayı 5 buçuk kilometrelik yolu asfaltlayarak Erzincan yoluna bağladık. Buradaki temel hedefimiz; navigasyon kullanan vatandaşlarımız Karadeniz’den Erzincan istikametine geçerken rampadan sonra yolu görünce geri dönüyordu. İkinci sebep de ilçemizde her yıl traktör kazası meydana geliyor. Çiftçilerimiz çevreyolunu kullandığından dolayı, özellikle hasat dönemlerinde gece trafik kazaları meydana geliyordu. Bu kazaları bir nebzede olsa sıfıra indirmekti hedefimiz. Diğer bir konu ise 40 yıldır bu yolda herhangi bir düzenleme yapılamadı. Araç dahi gitmiyordu. Bugün burada 10 bin tona yakın temel malzeme serdik. Üzerinde satıh kaplama asfalt çalışmasıyla yolumuzu ilçemize kazandırdık. Bu yolu kullanan diğer köylerimizdeki vatandaşlarımız olsun, Mustafabey Çiftliği sakinlerimiz ulaşımlarını beş kilometre kısaltmış olduk” dedi. (İHA)

Büyük Sivas Haber– Sivas Haberler – Sivas Gazeteleri


YORUM YAP

Ferhat 31 Ağustos 2023 / 17:59 Cevapla

Sivas Zara’dan divrigine giden yol çok berbat asfalt delik deşik kimi yer komple kazınmış çukur o yol niye yapılmıyor

Ümit cebeci 31 Ağustos 2023 / 11:56 Cevapla

Öncelikle selamünaleyküm merhaba herkese bu yol üzerinde bulunan bir köyde atalarımın köyü emeği geçen herkese teşekkür ederim gerçekten iyi bir çalışma yorumlarda da kırıcı olmaya gerek yok yapıcı olmak da her zaman fayda var hizmet bekleniyorsa da yanlış olan şeyler varsa da birileri bu işin peşine koşmalı ve gündeme getirirseniz bence inşallah onu yapamayacağı hiçbir şey yok sevgili hemşirelerime onu tavsiye ediyorum niyetim kimseyi kırmak incitmek değil sonuçta sivaslıyım ve Sivas milliyetçi bir türkü evladıyım Sivaslı olarak sivas’ların Alevi Kürt dindar ne olursa ayırt etmeyen bir aile de il yetiştim herkesi kucaklayan bir aile yapımız vardı o yüzden herkesi seviyorum Sivaslı olan kim varsa saygılar sunuyorum teşekkürler

Tuğba Akyol 30 Ağustos 2023 / 17:38 Cevapla

40 Yuldır kullanılmayan yola serilen paradan kimler nasiplendi acaba? Kullanılan bakımsız köy yolları neden yapılmıyor?

Ulaş İRFANOĞLU 30 Ağustos 2023 / 09:10 Cevapla

Keşke 40 yıldır kullanılmayan yollar yerine alevi köylerinin günlük kullanılan 400 yıldır yapılmayan yollarını yapsalar