DOLAR 28,9208 % 0.08
EURO 31,4850 % -0.1
STERLIN 36,7790 % 0.63
FRANG 33,2729 % 0.81
ALTIN 1.924,11 % 1,83
BITCOIN 1.120.642 1.189

Hemşerimiz Sivaslı Vali Polat, Gönülleri Fethediyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Hemşerimiz Sivaslı Vali Polat, Gönülleri Fethediyor

Görev yaptığı her yerde her şeyin, her görevin emanet olduğunu bilen ve bu görev anlayışıyla hizmet eden Sivaslı hemşerimiz, Kars Valisi/ Kars Belediye Başkan Vekili Ziya Polat, yeni görevine başlamasının üstünden 1 ay geçmesine rağmen, “Önceliğimiz İnsan” diyerek şehirde gönül köprüleri oluşturmayı başardı.

Hemşerimiz Sivaslı Vali Polat, Gönülleri Fethediyor

Cumhurbaşkanlığının 2023/376 sayılı kararnamesi ile 3 yıldır görev yaptığı Yozgat Valiliği’nden serhat şehri Kars’a Vali olarak atanan Sivaslı Hemşerimiz Vali/Belediye Başkan Vekili Ziya Polat, 18 Ağustos tarihinde görevine başladı.

Tüm toplumsal süreçlerin kurumların; devlet, sivil toplum, ekonomi ve siyasetin hepsinin insan için olduğunu görev yaptığı her yerde ve AFAD Koordinatör Valisi olarak deprem bölgesi Hayat Hassa’da uygulamalı olarak gösteren Ziya Polat, Kars Valisi/ Belediye Başkan Vekili olarak şimdi Kars’ta “Hak, adalet ve hizmettir, önceliğimiz ise insan” düsturu ile çalışıyor.

Vali Polat, Kars’ta görevine başladığı ilk günden itibaren, “Vatandaşımızın bizden beklentisi nedir?” sorusunun cevaplarını birinci ağızdan dinlemek için kurum müdürleri, iş insanları, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, esnaflar, öğrenciler ve çeşitli kesimlerden gelen misafirleri de ağırlayarak önemli görüşmeler gerçekleştiriyor.

“Makam sahibi milletimizdir biz bu makamda milletimize hizmet etmek için oturan memurlarız” diyen Vali/Belediye Başkan Vekili Ziya Polat, mesai saati gözetmeksizin, Cumartesi- Pazar demeden günde 3-4 saatlik uyku ile tarım, hayvancılık ve aynı zamanda bacasız fabrika olan turizm sektöründe Kars’ı marka yapmak için yoğun çalışma ve koordinasyon faaliyetleri yürütüyor.

Kars’ın tanıtımı için adeta seferberlik ilan eden Kars Valisi/ Belediye Başkan Vekili Ziya Polat, son olarak Kristal Kar Diyarı Sarıkamış Kayak Merkezi’nde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Vali Polat daha sonra turizm sektörü temsilcileri ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Kars Valisi/ Belediye Başkan Vekili Ziya Polat, görev yaptığı şehrini bulunduğu yerden daha ileriye götürmek için Ankara temaslarını da sürdürüyor. Vali Polat, son olarak Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ve Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu’nu ziyaret etti.

BELEDİYECİLİK HİZMETLERİ BEĞENİ TOPLUYOR

Kars Valisi/ Belediye Başkan Vekili Ziya Polat, yoğun mesaisinin bir bölümünü ise belediye hizmetlerine ayırıyor. Şehirde sosyal yardımlar, kültürel etkinlikler, ulaşım, temizlik çevre ve çevre sağlığı, kentsel alt yapı çalışmaları sürerken mahallelerin bozulan asfaltları yenileniyor. Bu kapsamda son olarak Şehitler Mahallesi’nin bozuk yolları asfaltlanarak hizmete sunuldu.

Şeref Gülmez  / Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Ercan kahraman 20 Eylül 2023 / 13:00 Cevapla

Sayın Valimiz Cumhuriyet üniversitesi hastanesi çocuk kardiyoloji yok ilgilenirsen sevinirim