Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler
BU ALANA GÜNLÜK 30 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sivaslı Pizza Ustası İtalyan’ları Kendisine Hayran Bıraktı

Sivaslı Pizza Ustası İtalyan’ları Kendisine Hayran Bıraktı
Reklam Ver 05444331555
18 Temmuz 2019 - 13:53

İtalya´da Akrobatik pizza gösterisi yapan Sivaslı Pizza ustası İtalyan´ları kendisine hayran bıraktı.

Sivaslı Pizza Ustası İtalyan’ları Kendisine Hayran Bıraktı

Her hafta farklı bir etkinliğe ev sahipliği yapan İtalya şehir merkezinde yapılan gösteriler izleyenleri adeta büyülüyor.

Dünyaca ünlü pizzacıların yetiştiği ve yaşadığı İtalya´da hayatını sürdüren Türk Sivaslı pizza ustası Hasan Kaya İtalyan mutfağının en çok tercih edilen ürünü Pizzayı hem leziz yapıyor, hem de yaparken pizza hamuru ile Akrobatik hareketler yaparak herkesi adeta büyülüyor.

Yaklaşık 25 yıl önce İtalya´ya yerleştiğini, ve meslek olarak aşçılık ile hep iç içe olduğunu dile getiren Hasan Kaya, “Pizza hamuru ile sadece pizza yapmıyoruz, aynı zamanda Akrobatik gösteriler yaparak insanların dikkatini çekmeye çalışıyorum. Uzun yıllar önce İtalya´ya geldiğimde kendimi bu yönde yetiştirdim. Birçok İtalyan usta ile çalıştım. İtalya´da belli dönemlerde etkinlikler oluyor. Bizlerde ekip arkadaşlarımız ile Akrobatik hareketler yaparak pizzaya ayrı bir dikkat çekmiş oluyoruz. Akrobatik hareketlerde çeşitli derecelerde elde ettik. Pizza hamuru ile bir çok Akrobatik hareketi yapabiliyorum. Yaptığımız iş ile insanları hem eğlendiriyoruz hem de karınlarını doyurmuş oluyoruz.” şeklinde ifade etti. (Bizim Sivas)

Büyük Sivas Haber

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 177
  • Hayır --> 558
  • Karasızım --> 53
  • Fikrim Yok --> 33
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]