DOLAR 31,1191 % 0.25
EURO 33,7916 % 0.49
STERLIN 39,4992 % 0.3
FRANG 35,3305 % 0.27
ALTIN 2.030,38 % -0,11
BITCOIN 1.700.999 4.469

Sivas’ın Yeni Halil Rıfat Paşası

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas’ın Yeni Halil Rıfat Paşası

Sivas Valisi Davut Gül, çok kısa bir sürede halkın sevgilisi haline geldi. Tıpkı bir siyasetçi, Belediye Başkanı, iş adamı, esnaf ve muhtar vb. gibi herkesin derdi ile haşır neşir olan Vali Gül, geldiğinde atmış olduğumuz “Sivas’a Gül Gibi Vali” manşeti boşa çıkarmayarak bizleri kamuoyuna karşı mahcup etmedi.

erhn2867

Geçtiğimiz yıllarda Sivas’ın Gürün ve Şarkışla ilçelerinde Kaymakamlık görevini sürdüren, ardından Ankara Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı görevini ifa eden Vali Gül, Mayıs ayında İçişleri kararnamesi ile Sivas’a Vali olarak atanmıştı.

Geldiği günden bu yana yaptığı çalışmalar ve ürettiği fikirlerle adeta Sivas’ı yeniden bir kalıba sokan Vali Gül, taraflı tarafsız tüm herkesi etkilemeyi başardı.

Her türlü siyasi görüşle, tüccarla, iş adamıyla, akademisyenle ve vatandaşla iç içe olarak Sivas’ta geride bıraktığı zamanı başarıyla tamamladı.

img_9776

Sivas’ta bugüne kadar Vali atamalarında genel olarak emekliliği yakın olan kişilerin atanması, Sivaslıları hayal kırıklığına uğratırken, bugüne kadar hep özlemle beklenen genç, dinamik ve çalışkan bir Vali profili, Davut Gül’ün gelmesiyle son buldu. Vali Gül ile birlikte Sivas’ın artık genç, dinamik ve çalışkan bir valisi var.

Toplumun her türlü kesimi ile aşağı yukarı her gün bir araya gelen Vali Gül’den Sivas çok şey bekliyor. 4 aylık geçen zaman zarfından sonra Vali Davut Gül için Sivaslılar şimdiden “Sivas’ın yeni Halil Rıfat Paşası” yakıştırmasını yapmaya başladı.

005


YORUM YAP