DOLAR 28,9208 % 0.08
EURO 31,4850 % -0.1
STERLIN 36,7790 % 0.63
FRANG 33,2729 % 0.81
ALTIN 1.924,11 % 1,83
BITCOIN 1.119.589 1.319

Sivas’a Kapalı Durak Projesi İçin Vali Gül’e Çağrı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Sivas’a Kapalı Durak Projesi İçin Vali Gül’e Çağrı

Kış aylarının sert geçtiği ilimizde, Sivaslı vatandaşlar kapalı durakların yapılmasını istiyor.

Hava sıcaklıklarının kış aylarında sıfırın altında 20 dereceye kadar düştüğü ilimizde, ulaşımını otobüsle sağlayan vatandaşlar duraklara geldiği anda adeta isyan ediyor. Dört tarafı açık otobüs durakları Sivas şartlarına uygun olmadığı açıkça ortadaki bir şey iken, yağışlı ve soğuk havalarda otobüsleri sık sık kullanan öğrencileri zor duruma soktuğu gibi özellikle yaşlıları mağdur etmeye devam ediyor.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ise duraklara yeni bir sistem uygulayarak kapalı durak alanlar yapmaya başladı. Durak içerisinde klima, priz gibi birçok sisteme yer veren belediye, vatandaşların soğuk ve sıcak havalarda mağdur olmasının önüne geçiyor.

SİVASLILAR VALİ DAVUT GÜL’DEN İSTEDİ

Erzurum’da ki durak sistemini gören bazı Sivaslı vatandaşlar, durumu sosyal ortamdan Sivas Valisi Davut Gül’ü etiketleyerek bildirdi. Sivas’ın her sorunu ile yakından ilgilenen ve çözüm için yoğun mesai harcayan Vali Gül’e “Sivas’ımıza da Erzurum’daki duraklardan istiyoruz. Bu konuda çalışmanı olsa ne güzel olur şu soğuk Sivas günlerinde” ifadesiyle isteyen bazı Sivaslılar, gelecek cevabı merakla bekliyor.

KÜTÜPHANE DURAKLAR YAPILMADI

KAPALI DURAKLAR YAPILSIN

Geçtiğimiz günlerde ise “Sivas’ta her durak bir kütüphane” başlığıyla kütüphane durakları gündeme taşıyarak, Sivaslı vatandaşlarında bu konudaki düşüncelerine yaptığımız röportajla yer vermiştik.

Her kesime yönelik kitap, günlük gazete, dergi gibi birçok yayınların bulunduğu bu duraklar, aslında yeni yazarlar içinde bir tanınma noktası haline gelebilirdi. Giresun Belediyesi tarafından Türkiye’ye örnek olacak bu uygulamayı yaklaşık 2 buçuk yıl önce faaliyete geçirmiş olsa da, Sivas Belediyesi’nin bu alanda her hangi bir harekete geçmemesi Sivaslıları bir hayli üzmüştü…

Sivas’ta Her Durakta Bir Kütüphane

 


YORUM YAP