Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sivas Yazarları ile Buluşuyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sivas Yazarları ile Buluşuyor
488
09 Kasım 2016 - 9:17

İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine Mustafa Altınsoy’un geldiği günden bu yana, Sivas adeta eğitimde altın gibi bir dönem geçiriyor. Öğrencilere, öğretmenlere ve okul idarecilerine verdiği önem ve değer ile sürekli gündemde yer alan Milli Eğitim Müdürü Altınsoy, Sivas’ta eğitimi her gün bir adım daha öne taşıyor.

Bu kapsamda, Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2015-2016 eğitim öğretim yılında hayata geçirilen “Sivas Yazarları İle Buluşuyor” projesi bu yıl da devam ediyor. Yeni eğitim öğretim dönemindeki ilk program, yazar ve eleştirmen İdris Ekinci’nin katılımı ile Sivas Lisesinde gerçekleştirildi.  Programa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Sivas Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, Milli Eğitim Şube Müdürü Mücahit Gül, Okul Müdürü Selahattin Erdem, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Programın açış konuşmasını okul Müdürü Selahattin Erdem yaptı. Daha sonra konuşan Milli Eğitim Müdürü Altınsoy, geçen yıl başlatılan projenin öğrencilere önemli katkılar sağladığını söyledi.

Altınsoy; “Biz, Sivas Yazarlarıyla Buluşuyor Projesini geçen sene başlattık. Olumlu dönütler aldık, projemiz çok beğenildi. Öncelikle değerlerimizi ön plana çıkarmış olduk. Gerek Sivas’ta, gerekse Sivas dışında yaşayan, bu toprakların suyunu içmiş, bu topraklarda büyümüş, Sivas kütüğüne kayıtlı, bu okullarda okumuş birçok değerimiz vardı. Biz bu değerlerimizi öğrencilerimizle buluşturalım istedik. Bu projenin çok faydalı olduğunu gördük. En başta sizlere öz güven geliyor.  ‘Bu yazar Sivaslı bu okullarda okumuş, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde öğretmen, olarak akademisyen olarak, bürokrat olarak görev yapıyor’ diye birçok arkadaşımızda bir açılma, özgüven gördük. Okullara biz yazarlarımızı, şairlerimizi getiriyoruz ve ‘ siz de şair, yazar, bürokrat olabilirsiniz’ diyoruz. Projemiz yılsonuna kadar ayda 3 yazar ile devam edecek. Her yazarımız en az 4 okulda yüzlerce öğrencimizle buluşacak. Projenin sonunda il genelinde ve ilçelerimizde binlerce öğrencimiz önceden eserlerini okudukları yazarlarla hasbıhal etmiş olacaklar. Ben değerli yazarımız İdris Ekinci’ye bizleri kırmayıp programımıza geldiği için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Altınsoy’un konuşmasının ardından yazar ve eleştirmen İdris Ekinci öğrencilerle bir araya geldi. Ekinci, öğrencilik yılları ile kendisini eleştirmen ve yazarlığa sürükleyen hayat hikayesini öğrencilerle paylaştı.

Programın son bölümünde öğrenciler, Ekinci’ye sorularını yöneltti. Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy,  Ekinci’ye çiçek takdim etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SİVAS BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

SİVAS BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ

  • AK PARTİ --> 165
  • CHP --> 47
  • MHP --> 227
  • BBP --> 388
  • İYİ PARTİ --> 50
  • SP --> 15
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558