DOLAR 32,2348 % 0.17
EURO 35,0579 % 0.17
STERLIN 41,0205 % 0.21
FRANG 35,4344 % 0.24
ALTIN 2.503,39 % -0,28
BITCOIN 71.079,99 6.586

Sivas SRT Sözcü Grubuna Satıldı mı? Kanal 58 ve Vizyon 58 Son Durumu Nedir?

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas SRT Sözcü Grubuna Satıldı mı? Kanal 58 ve Vizyon 58 Son Durumu Nedir?

Dün itibariyle bir çok internet portalında yer alan “İnternet ve sosyal medya hesaplarından yayın yapan Sözcü işi büyütüyor. Yerel bir televizyonla el sıkıştığı iddia edilen Sözcü’nün, 2020’de yayına geçeceği belirtiliyor.

Altyapı yatırımları için de broadcasting şirketiyle görüşen gazetenin, RTÜK lisansına takılmamak için kanal ismini de değiştirmeyeceği öne sürülüyor. Sözcü Sivas SRT’yi satın aldı” şeklinde haberler yayınlandı.

Sivas SRT Sözcü Grubuna Satıldı mı? Kanal 58 ve Vizyon 58 Son Durumu Nedir?

Edinilen bilgiye göre şuan Türkiye’de yayın yapan yerel TV’lerin aylık olarak TÜRKSAT’a ödedikleri 15 Bin dolar frekans gideri nedeniyle zorlandığı ve Sivas SRT’nin de benzer sıkıntılar yaşadığı belirtildi.

Uzun süredir Sivas SRT’ye talip olan Sivas yerelinden ve ulusaldan müşteriler olduğu dönem dönem görüşmeler gerçekleştirildiği de kamuoyuna sızan bilgilerden.

SRT ile Sözcü arasında şuan netleşmiş ve anlaşılmış bir durumun olmadığı ise edinilen diğer bilgiler arasında.

KANAL 58 SATILDI! VİZYON 58 FREKANS DEĞİŞTİRDİ!

Ticaret ve Sanayi Odası eski Başkanı Osman Yıldırım’ın olan Kanal 58 Denizli’de bir gruba geçtiğimiz yıllarda satılmıştı. İlimiz Sivas merkezli bölgesel olarak Kanal 58 logosu ile bir süredir yayın yapılmaya devam ederken, kanal yöneticileri isim geçişi sürecini de yakın zamanda başlattı. Kanal şuan EGE Tv logosu ile müşterek olarak Kanal 58 ile yayın yapıyor.

Bir süre sonra Kanal 58 logosunun tamamen kaldırılacağı ve EGE Tv olarak yayın yapılacağı düşünülüyor.

Ayrıca lisans ve frekans bedellerinin yüksek olması nedeniyle de her yerel TV gibi Vizyon 58’de benzer sıkıntılar yaşıyor. Kanal giderlerini düşürmek için dönem dönem frekans değiştirmek zorunda kalıyor.

HÜKÜMET YEREL TV’LERİ DESTEKLEMELİ

Anadoluda yayın yapan SRT, Vizyon 58, Kanal 58, Ege Tv gibi yerel kanalların üzerinde ki lisans ve frekans gibi giderleri düşürmediği taktirde basının yeteri kadar hür olamayacağına inanılıyor. Devletin yerel TV’lerin sırtındaki giderleri düşürmesi bekleniyor.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.