SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Belediye Deldi Geçiyor

Belediye Deldi Geçiyor
Bu haber 29 Ekim 2016 - 17:38 'de eklendi

Sevenlerin birbirini telefonla konuşurken, “hayatım alo alo tünele giriyorum” yalanı artık Sivas’ta gerçek olabilecek…

Sivas Belediyesi’nin prestij projeleri arasında yer alan, Sivas trafiğini büyük oranda rahatlatması planlanan Mevlana Tüneli projesindeki çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda çalışmalarda dur durak bilmeyen Belediye, ilk tünelde delme işlerine başlayarak yolu yarılamış durumda.

Mevlana Mahallesi’ni Aydoğan Mahallesi’ne bağlayarak trafiği rahatlatması planlanan Mevlana Tüneli projesi hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Aydın şu ifadelere yer verdi:

“Bu projeyle biz, Sivas’ın geleceğini kurtardığımız kanaatindeyiz. Bu proje sadece tünelden ibaret değil, devamındaki bağlantı yollarıyla Sivas’ın ulaşım anlamındaki en kapsamlı, en önemli projesi.”

Projenin bitiş tarihine değinen Başkan Aydın, “Tünelin 2017 yılı Temmuz ayında tamamlanmasını hedefliyoruz. Bağlantı yollarının kamulaştırma işlemleri de tamamlandı.” dedi.

Konuşmalarının ardından Sivas’ın yollarına türküsüne de atıfta bulunan Başkan Aydın; “Artık Sivas’ın yolları; o meşhur türküdeki gibi herkesin merak ettiği, gördüğü zaman etkilendiği, Avrupa standartlarına kavuştu” dedi.

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER