SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sivas Merkez Cami ve Park Projesi için Sivaslılar Ne Diyor?

Sivas Merkez Cami ve Park Projesi için Sivaslılar Ne Diyor?
Bu haber 12 Mart 2018 - 13:25 'de eklendi

Sivas’ın merakla beklediği eski Numune Hastanesi alanında bulunan tescilli binanın yıkılıp yıkılmayacağı konusu ve Sivas Merkez Cami ve Park Projesi son günlerde kamuoyunu oldukça fazla meşgul eden konular arasındaydı.

Sivas Merkez Cami ve Park Projesi için Sivaslılar Ne Diyor?

Geçtiğimiz günlerde Vali Davut Gül, eski Numune Hastanesi´nin tescilli olan binası ile ilgili “bu binanın tescil yapılabilecek hiç bir özelliği yok, tek özelliği Cumhuriyet tarihinde yapılan ilk Numune Hastanelerinden bir tanesi olması. Zamanında memleket hastanesi olarak yapılmış” demesinin ardından Sivas’ta ki kurul bir karar vermiş bina güçlendirilsin yıkılmasın ifadesini kullanmış, bunun üzerine Ankara’daki üst kurul ise binanın tescilini kaldırarak yıkılsın şeklinde son noktayı koymuştu.

Büyük Sivas Tv mikrofonlarını Sivas ve Ankara’da ki kurulların vermiş olduğu kararların ardından vatandaşlarımıza uzattık. Vatandaşlarımıza 27 Haziran Parkından başlayarak yukarıdaki askeri alana kadar yeşil alan Cami ve Külliye Projelerinin yapılması hususunda fikirlerini sorduk

Bakalım Vatandaşlar bu durum karşısında neler söylemiş.

 

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER