DOLAR 28,9752 % -0.05
EURO 31,2147 % -0.02
STERLIN 36,3640 % -0.08
FRANG 32,9349 % -0.07
ALTIN 1.860,91 % -0,31
BITCOIN 1.226.423 -4.084

Sivas İl Müftülüğünden “Maddeden Manaya” Semineri

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas İl Müftülüğünden “Maddeden Manaya” Semineri

Sivas İl Müftülüğü, madde bağımlılarını topluma kazandırma çalışmaları kapsamında “Maddeden Manaya” konulu seminer düzenledi.

Sivas

İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan, müftülük konferans salonunda düzenlenen seminerin açılışında yaptığı konuşmada, madde bağımlısı olan kişilerin topluma kazandırılması için bilinçli olunması gerektiğini belirtti.

Bu amaçla 2014 yılında “Maddeden Manaya” projesi başlattıklarını ve bu kapsamda 3 yıldır edindiğikleri bilgi ve tecrübeyi, düzenlenen seminerlerle ilçelerde görev yapan din görevlileri ve müftülük personeline anlatıldığını ifade eden Balkan, şunları söyledi:

“Madde bağımlısı bireyin sıfırdan başladığı hayatına artılar eklemeye niyetlendiği bu dönemde kendi rızası da alınarak tıbbi tedavi sonrası bizler devreye giriyoruz. Kendisine manevi anlamda destek olmaya çalışıyoruz. Tıbbi tedavi ve rehabilite sürecini başarılı bir şekilde tamamlayan kardeşlerimizi de umre ile ödüllendiriyoruz. Projeyi uygularken birçok kişinin hikayesine de şahit oluyoruz. Buradan edindiğimiz bilgi ve tecrübeyi gizlilik çerçevesi içerisinde ilçedeki arkadaşlarımızla paylaştık. Seminer sonrası da yapılacak çalışma ve uygulamaları beraber istişare etme imkanı bulacağız.”(AA)

Büyük SivasHaber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.