Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sivas Kent Konsey Başkanlığına Serdar İnce Seçildi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sivas Kent Konsey Başkanlığına Serdar İnce Seçildi
10 Kişi Okuyor
23 Kasım 2016 - 8:37

Sivas Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi çok amaçlı salonda düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Sami Aydın başta olmak üzere, kent konseyine üye olan çok sayıda sivil toplum kuruluşu başkanı, siyasi partilerin temsilcileri ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından söz alan Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Naci Süha, Sivas Kent Konseyi’nin kuruluşundan itibaren gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgi vererek, yapılan genel kurul sonrası oluşacak yeni yönetime görevinde başarılar diledi.

Daha sonra kürsüye gelen Başkan Sami Aydın, şehirlerin gelişmesinde kent konseylerinin önemli bir yeri olduğunu ifade ederek, Sivas’a yapılacak olan yatırımlarda ve şehrin gelişmesinde ortak akıl ile hareket etmenin büyük faydalar sağlayacağına inandığını söyledi.

Şehrimize kalıcı hizmetlerin ve eserlerin kazandırılmasında kent konseyinin daha aktif rol alması gerektiğini dile getiren Başkan Aydın, “Şehrimizdeki her sivil toplum kuruluşunun temsilcilerinin yer aldığı kent konseyi, çok önemli bir görev üstleniyor. Ortak paydamız Sivas olduğu için bu konseyin her talebinin, her platformda geri çevrilmeyeceğine inanıyorum. Şimdiye kadar konseye hizmet eden tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte daha aktif bir çalışma dönemi içerisinde bulunacağına inandığım yeni yönetime de başarılar diliyorum.” dedi.

 

Başkan Aydın’ın konuşmasının ardından divan oluşumuna geçildi. Mustafa Coşkun’un Divan Başkanlığı yaptığı genel kurulda, Semiha Ekinci Başkan Yardımcısı, Uğur Tuztaşı ise kâtip üye olarak görev yaptı.

Genel kurulun devamında yapılan başkanlık seçimi sonucunda Mimarlar Odası Başkanı Serdar İnce, Sivas Kent Konseyi’nin yeni başkanı olarak seçildi.

sivas-kent-konseyi-uyeleri

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 51
  • Hayır Aday Olmamalı --> 186
Gönder
Sonuçlar