DOLAR 20,7507 % -0.19
EURO 22,6117 % 0.99
STERLIN 26,3399 % 0.61
FRANG 22,7982 % -0.17
ALTIN 1.310,85 % -0,12
BITCOIN 27.058,09 -2.081

Sivas İl Müftüsü Remzi Pehlivan Sivaslıların kandilini kutladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas İl Müftüsü Remzi Pehlivan Sivaslıların kandilini kutladı
blank
blank

Sivas İl Müftüsü Remzi Pehlivan, 27 Şubat Pazar akşamı idrak edilecek Miraç Kandili için mesaj yayınladı.

Sivas İl Müftüsü Remzi Pehlivan Sivaslıların kandilini kutladı

Pehlivan mesajında, “Miraç; Mekke’de, risaletin zor zamanlarında, Peygamber Efendimizin bir gece, Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da Yüce Rabbimizin huzuruna O’nun sonsuz kudretinin eserlerini temaşa ettiği hikmet yüklü yolculuğu ifade etmektedir.

Bu gece vesileyle gönüllerimizi ve hayatımızı tertemiz yapan namaz, Bakara Suresi’nin son iki âyet-i kerîmesi ve Allah Teâlâ’ya ortak koşmayan kimselerin neticede affedilip Cennet’e gireceği gibi müjdelerle bezenen İsra ve Miraç gecesine ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’den (sav) başka hiçbir beşere nasip olmayan Yüce Rabbimizle mülâkî olmak nimetiyle bereketlenen İsra ve Miraç gecesi, Efendimiz’in (sav) hayatında “Hüzün Yılı” olarak bilinen, çeşitli sıkıntılarla dolu bir zaman diliminde gerçekleşmiştir.

Bu gece Efendimiz’e (sav) lütfedilen sayılamayacak kadar çok nimet, O’nun (sav) gönlünü tarifi mümkün olmayan bir mutluluk, huzur ve sekine bahçesine dönüştürmüştür.

İslam tarihi boyunca bu kutlu gecenin maddî ve manevî feyzinden istifade etmek için ümmet-i Muhammed (a.s) kıldıkları namazlar, okudukları âyet-i kerîmeler, tevbe ve istiğfarlar ve üzerinde hakkı olan kimselerle helalleşmek gibi birçok güzel adımla bu kıymetli zaman dilimini ihyâ etme gayretinde olmuştur.

Yine böyle bir rahmet iklimine ulaşmanın mutluluğu ile bu geceyi şanına layık bir kıvamda idrâk etmenin kararlılığı bizleri kuşatmalıdır.

Gönüllere dokunabilmek için yüzümüzde tebessüm, dertleri paylaşıp azaltabilmek için atılacak bir adım ve tüm insanlığın kurtuluşu için bitmek tükenmek bilmeyen bir gayret bizleri sarmalıdır.

Salgın hastalık başta olmak üzere aziz milletimizin tâbî olduğu türlü sıkıntılardan kurtulması için sözlü ve fiilî duaya bu kutlu gece vesilesiyle tam bir kararlılıkla yönelmelidir.

İsra ve Miraç gecemizin gönül gözlerimizin açılmasına ve ebedî kazanca dönüşecek yatırımlarla hayatımızı anlamlı kılma kararlılığımıza, dünyevî ve uhrevî her hayra ve Müslümanların birlik ve beraberliğine, insanlığın barış ve hidayetine vesile olmasını diliyor, ve bütün İslam âleminin Miraç Gecesini tebrik ediyorum” dedi.

Büyük Sivas Haber

blank

YORUM YAP