DOLAR 32,5038 % 0.08
EURO 34,7826 % -0.12
STERLIN 40,2943 % -1.04
FRANG 35,7169 % 0.28
ALTIN 2.499,53 % 0,61
BITCOIN 2.126.192 2.402

Kıymetini bilene Sivas altın değerinde bir şehir

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kıymetini bilene Sivas altın değerinde bir şehir

Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait çok sayıda tarihi eseri bünyesinde barındıran, Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı ilimiz Sivas,  Ankara – Sivas Yüksek Hızlı Trenin de hizmete başlamasıyla yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapıyor.

Kıymetini bilene Sivas altın değerinde bir şehir

Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait çok sayıda tarihi eseri bünyesinde barındıran Sivas, “kıymetini bilene” adeta açık hava müzesini andırıyor.

Kent merkezinde Atatürk Kongre Müzesi, Ulu Cami, Çifte Minareli Medrese, Şifahiye Medresesi, Gökmedrese, Buruciye Medresesi, Kale Cami, Eğri Köprü ve Kesik Köprü‘nün yanı sıra çok sayıda cami, hamam, han, köprü ve türbe, Sivas’ın tarihi zenginliğini gözler önüne seriyor.

Geçtiğimiz dönemin Sivas Valisi Salih Ayhan tarafından tarihi eserlerle ilgili yapılan bir açıklamada “1 milyon turist hedefleniyor” diyerek oldukça dişe dokunur bir hedef ortaya koymuştu. Bu hedef kısmen gerçekleşse de ilimize gelen turistlerin şehrimizin şuanki hali nedeniyle beklediğini bulup bulamadığı ise merak konusu…

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Önder58 15 Haziran 2023 / 15:46 Yanıtla

Ya siz neyden bahsediyorsunuz ben 20 yıl önce gittim bu şehirden geleli 2 yıl oldu değişen şeyler belediye başkanı olmuş çarpık kentleşme olmuş eskiden Sivas kaliteli ve ucuz sebze meyve yerdi şimdi çürük sebze ve meyveyi fahiş fiyata yer olmuş çevresinde ki iller sınıf atlarken yerinde saymış hâlâ işsizlik had safhada yollar berbat gezilecek yada sosyal faaliyetler anlamında sınıfta kalmış bir şehir birde kalkmış altın diye yazıyorsunuz ya kör olmuşsunuz yada dogruları kaleme alamayacak kadar neyse doğru habercilik yapın insanların gözlerini boyamaya calışmayın saygılar