DOLAR 27,2371 % 0.11
EURO 28,9103 % -0.03
STERLIN 33,2344 % -0.34
FRANG 30,0564 % -0.02
ALTIN 1.681,83 % 0,43
BITCOIN 726.005 0.574

Şivan Perver “Bizim liderlerimiz, değerli insanlarımız halen hapiste”

Yayınlanma Tarihi : Google News
Şivan Perver “Bizim liderlerimiz, değerli insanlarımız halen hapiste”
blank
blank

HDP’nin “Sandığa gidin, Kılıçdaroğlu’na oy verin” çağrısına Şivan Perver’den destek geldi. Perwer, Kürdistan hayalini gerçekleştirmek için Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanması gerektiğini söyledi.

Şivan Perver “Bizim liderlerimiz, değerli insanlarımız halen hapiste”

HDP’nin çağrısına Şivan Perver destek verdi. Kemal Kılıçdaroğlu için sandığa gidin çağrısı yapan Perver, “Türklerin ne hakkı var Kürtlerin bu tarihsel ve toplumsal güzelliklerini yok etmeye? Bu bir kere insani bir şey değil. Ahlak dışı bir şeydir. Böyle bir ülke gelişemez, demokrasiye de kavuşamaz.” diye konuştu.

“Bizim liderimiz halen hapiste” diyen Perver, şu ifadeleri kullandı:

“Bu olmazsa Kürt halkının geleceği perişandır. Kuzey Kurdistan, dört parçanın anasıdır. Kuzeyde gerçekleşen demokrasi dört parçayı da etkileyecektir. Kürtleri yok edemezler, alt edemezler. Mümkün değil. Kürt halkı artık uyanmıştır. Sadece uyanma ile değil, hareket haline de gelmelidir. Kürt halkı birleşmeli, kaynaşmalı ve büyük bir hareket haline gelmelidir. Bizim liderlerimiz, değerli insanlarımız halen hapiste. Ziyaretlerine bile gidemiyoruz. Hani Türkiye’de demokrasi nerede. İnsan dışı bir yönetim vardır. Kürtler hangi düşüncede olursa olsun birleşmelidir.”

HABER MERKEZİ / Büyük Sivas Haber

blank
blank

YORUM YAP