Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sıcaktan bunalan Sivaslılar, Altınkale’de serinliyor

Sıcaktan bunalan Sivaslılar, Altınkale’de serinliyor
Fatmanur Akkişi
Fatmanur Akkişi( [email protected] )
02 Eylül 2020 - 10:26

Sivas’ta Pamukkale’ye benzerliği ve altın sarısı rengiyle dikkat çeken Altınkale, sıcak havadan bunalan vatandaşların akınına uğradı.

Sıcaktan bunalan Sivaslılar, Altınkale’de serinliyor

Sivas’ta mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcakları vatandaşları bunaltıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün verilerine göre Sivas’ta son günlerde, yılın bu günlerinde bu güne kadar ölçülmüş en yüksek sıcaklıklar yaşanıyor. Termometreler 40 derecenin üzerinde sıcaklık ölçerken serinlemek isteyen vatandaşlar çeşitli çözümler üretiyor.

Sıcak suda serinlediler
Sıcaktan bunalan Sivaslılar, Pamukkale’ye benzerliği ile dikkat çeken Altınkale travertenlerinin içerisinde serinliyor. Travertenlere altın rengini veren kükürtlü sıcak su, açığa çıkması ile 30 dereceye kadar soğuyarak, havadan daha soğuk olduğu için girenlerin serinlemesi için yeterli oluyor. Serinlemek için ailece Altınkale’ye gelip suya giren vatandaşlar, hem serinledi hem de eğlendi.

Pamukkale’ye altın kardeş
Serinlemek için Antınkale’yi tercih eden Mesut Gökçe, henüz tamamlanmamış olmasına rağmen Altınkale projesinin güzel bir görünüme kavuştuğunu belirterek, “Öncelikle memleketimiz için burası hayırlı olsun. Uzun zamandır gelmiyorduk, bu gün geldik. Bu güzel görüntüyle karşılaştık. Müthiş bir ortam, harika bir güzellik. Emeği geçen herkesten Rabbim razı olsun. Her yönüyle Pamukkale’nin sulu hali. Çamur, doğa ve güzellik her yönüyle burada. Çocuklar gayet eğleniyor. Kalabalık güzel ama tanındıkça insanların buraya daha fazla geleceğini düşünüyorum. Sosyal medyada da paylaştım, mutlaka buraya gelin dedim“ dedi.

Altınkale’nin görünümüyle göze hitap ettiğini belirten Hulusi Kara, “Güzel olmuş diğer taraflara bakmadım. Yeterli bir alan gibi duruyor. Çok güzel, göze hitap ediyor. İsmi de Altınkale, gayet güzel“ dedi. Serinlemek için suya giren çocuklar da doyasıya eğlendiklerini söylediler. (İHA)

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]