DOLAR 31,0925 % 0.33
EURO 33,7077 % 0.19
STERLIN 39,4730 % 0.29
FRANG 35,3396 % 0.35
ALTIN 2.026,10 % 0,45
BITCOIN 1.601.296 0.023

Sıcak Çermik’te Aqua Park Başlıyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sıcak Çermik’te Aqua Park Başlıyor

Son yıllarda ciddi yatırımlar alan Sıcak Çermik Kaplıcası, bir yeni hizmete daha kavuşuyor. Geçtiğimiz aylarda açık havuzların yıkılmasıyla çalışmalara start veren Sivas Belediyesi, bu alanlara Aqua Parklı havuz yapılması düğmeye bastı. Bu alan ise yap işlet devret modeli ile 29 yıllığına kiraya veriliyor.

Bura ilgili bir basın toplantısında açıklamalarda bulunan Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Aqua Park ve Sıcak Çermik projeleri ile ilgili şu ifadelere yer vermişti:

“Sıcak Çermik’te hem bayanlar hem erkekler için, içerisinde yüzme havuzları olan, içerisinde Aquaparkları olan, restoranları, kafeteryaları olan, gerçekten prestijli, gerçekten görselliği olan bir kampüs projemiz var. Buranın uygulama projeleri tamamlandı. Şuan ihale hazırlığı devam ediyor. Hem çermiğe hem Sivas’a ciddi bir prestij, değer katacak bir proje. İnanıyorum ki o bölgenin toptan gelişmesini de tetikleyecek önemli bir proje. Burada projeyi incelediğimiz zaman, 5 yıldızlı otel standartlarının üzerinde bir kalitede olduğunu görüyorsunuz. Ben bunun da çermik için önemli olduğunu düşüyorum. Tabi bu bölgede yine mesire alanı çalışmalarımız var, yeşil alan düzenlemelerimiz var.

İnşallah ilerde bir otel yap işlet devret modeliyle yapacağız. Kendi kaynağımızı kullanmayacağız, böyle bir projeyi de Sıcak Çermik’e kazandırmayı düşünüyoruz.”

29 YILLIĞINA KİRAYA VERİLİYOR

Geçtiğimiz hafta ise konu belediye meclisinde görüşülerek karara bağlandı. 562 karar numarası olarak görüşülen konuda şu bilgiler yer aldı:

“Mülkiyeti Belediyemize ait tapuda Yıldızeli İlçesi Kalın Köyü Sıcak Çermik mevki 115 ada, 1 nolu parselde mevcut proje için gerekli olan alanın 29 (yirmidokuz) yıllığına yap işlet devret modeliyle AQUA park yapılarak kiraya verilmek üzere Belediyemiz Encümenine yetki verilmesine karar alındı.”

Projenin ne zaman tamamlanacağı bilinmezken, Sivaslılar bu heyecana biran önce ortak olmak için sabırsızlanıyor.


YORUM YAP