DOLAR 32,5126 % 0.18
EURO 34,5976 % 0.13
STERLIN 40,4548 % 0.2
FRANG 35,6599 % 0.3
ALTIN 2.490,67 % 0,17
BITCOIN 2.097.096 -0.023

Sıcak Çermik Kaplıcası her geçen yıl daha da gelişiyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sıcak Çermik Kaplıcası her geçen yıl daha da gelişiyor

Sivas’taki Sıcak Çermik Kaplıcaları, hem sağlık hem de turizm açısından oldukça önemli bir merkez. Sivas’ın Yıldızeli İlçesi Kalın Beldesi sınırları içerisinde yer alan kaplıca, ulaşım kolaylığı ve konaklama imkanlarıyla da ziyaretçilerini bekliyor.

Sıcak Çermik Kaplıcası her geçen yıl daha da gelişiyor

Bölgeye Sivas Belediyesi tarafından kazandırılan Altınkale ile cazibe daha da artarken, Bungalov evler ve modern çadırlar ile de bölge her geçen gün daha da kalkınıyor…

Kaplıca Suyunun Faydaları Nelerdir?

Kaplıcanın su sıcaklığı 46-50 °C arasında değişmektedir. Sodyumlu, sülfatlı, hidrokarbonatlı, magnezyumlu ve karbonatlı bileşime sahip olan kaplıca suyu, birçok hastalık ve rahatsızlık için tedavi edici özellik taşımaktadır. Kaplıca suyu, başta her tür romatizmal rahatsızlıklar olmak üzere:

– Bel ve boyun fıtıklarından siyafalji gibi disk rahatsızlıklarına,

– Safra kesesi, böbrek ve idrar yolu rahatsızlıklarından ortapedik şikayetlere,

– Kısırlık başta olmak üzere bir dizi Kadın Hastalığı’ndan,

– Strese bağlı semptomlara,

– Mide ve bağırsak problemlerinden saç dökülmesine ve cilt rahatsızlıklarına,

– Uykusuzluk, yorgunluk ve asabiyet hastalığına iyi gelmektedir. Ayrıca, kaplıca suyu romatizma, sinir sistemi, solunum yolu, sindirim sistemi, metabolizma bozuklukları, böbrek ve idrar yolları, kan dolaşımı adale ağrıları, kadın hastalıklarına da faydalıdır.

Haber Merkezi / Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Levent ısler 28 Ocak 2024 / 21:01 Yanıtla

Elbette orta halii ailelerin emeklilerin bir dinlenme yeri vardı senede 1-2 ay belediye elinden aldı .aileler kendi çadırlarının kuramaz..havuz parası uçmuş gitmiş 4 kişilik bir alle 120 lira bir kere havuza gitseler bonyolor öyle haykesa..sadece zangine hitab eden beledeyicilik anlayisi