DOLAR 32,2834 % -0.1
EURO 35,1239 % 0.29
STERLIN 41,8233 % 0.54
FRANG 36,1233 % -0.05
ALTIN 2.409,59 % -0,23
BITCOIN 68.461,69 1.455

SGK O Kişilere 5 Bin TL İkramiye Yatıracak!

Yayınlanma Tarihi : Google News
SGK O Kişilere 5 Bin TL İkramiye Yatıracak!

SGK, ölüm aylığı alanlara yönelik önemli bir destek açıkladı. Buna göre, dul ve yetim aylığı alan yurttaşlar kamu bankalarına başvurmaları halinde 5 bin lira promosyon alma fırsatına sahip olacak.

SGK O Kişilere 5 Bin TL İkramiye Yatıracak!

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK), ölüm aylığı alan yurttaşlara promosyon müjdesi geldi.

Yaklaşık 3,3 milyon hak sahibini ilgilendiren düzenlemeyle birlikte dul ve yetim aylığı alan yurttaşlar, kamu bankalarına başvurmaları durumunda 5 bin lira promosyon alma fırsatına sahip olacak.

EMEKLİ PROMOSYONLARINDAN AYRI ELE ALINACAK

SGK’dan yapılan açıklamaya göre bu promosyon, ölüm aylığı alan yurttaşların emekli promosyonlarından ayrı olarak ele alınacak.

Dul ve yetim maaşı alanları desteklemeyi amaçlayan yeni düzenlemeyle, önceki promosyon tutarlarına kıyasla daha yüksek gelir grubunda yer alanlar için bir azalma söz konusu olacak.

Önceki dönemlerde 12 bin liraya kadar promosyona hak kazanabilen bu grup, artık 5 bin liralık sabit bir promosyonla yetinecek.

BANKALARA PROMOSYON MİKTARINI ARTIRABİLECEK

SGK’dan yapılan açıklamada, kendi iç politikalarına bağlı olarak bankaların promosyon miktarlarını artırabileceği belirtildi.

Öte yandan, emeklilerin maaş promosyonları ile ilgili bankalarla sürdürülen görüşmelerden alınacak sonuç da ilerleyen günlerde kamuoyuna açıklanacak.

Sivas Haber– Sivas Haberler


YORUM YAP