DOLAR 33,1952 % -0.11
EURO 36,0226 % -0.6
STERLIN 42,8115 % -0.31
FRANG 37,3483 % -0.2
ALTIN 2.551,00 % -1,92
BITCOIN 66.328,01 3.81

Köşe Yazarımız Sema Biçer Yazdı “Kadınlara Erkeklerle İlgili Birkaç Tüyo”

Yayınlanma Tarihi : Google News
Köşe Yazarımız Sema Biçer Yazdı “Kadınlara Erkeklerle İlgili Birkaç Tüyo”

Bugün erkeklerin genel birkaç özelliğinden söz etmek istiyorum. Eğer siz yeni evlenecek bir kadınsanız, yazdıklarımı bildiğinizde, bu durumları müstakbel eşinizde fark ettiğinizde ve bu özellikleri tüm gerçekliği ile kabul ederek evliliğinize başladığınızda sağlıklı bir başlangıç yapabilirsiniz.

Köşe Yazarımız Sema Biçer Yazdı “Kadınlara Erkeklerle İlgili Birkaç Tüyo”

Yazacaklarım halen evli kadınların da işine yarayabilir. Eğer siz evli bir kadınsanız ve eşinizi farklı yönleri ile anlamayı istiyorsanız dikkatlice okuyun lütfen. Sevgili erkek okuyucularım, yazdıklarımı okuduğunuzda katıldığınız ve katılmadığınız yönleri, bana bildirirseniz çok sevinirim.

Siz kendinizi ve birbirinizi biliyorsunuz ama eksiklerini tamamlamak ve yanlışlarını da düzeltmek isteyenler hemcinsleriniz için geribildirimleriniz işe yarayabilir. Bunu da birlikte yapalım. Vereceğiniz geribildirimler için ayıracağınız zamana şimdiden çok teşekkür ederim…

Sevgili kadınlar; Erkekler bireysel özgürlüklerine çok düşkündürler. Adeta hürriyet aşığıdırlar. Esaret altında yaşamayı sevmezler. Özgürlüklerinin tehdit altında olduğunu hissettiklerinde ya da ellerinden alınmaya çalışıldığında çok tedirgin olurlar. Geçimsiz, huzursuz ve isyankâr olurlar.

Bireysel özgürlük, kafasına eseni yapmak değildir. Evlilik sorumluluklarına sadık kalarak birey olarak farklı bir nefes alma yoludur. Eğer eşinizin bu yönünü fark edip izin verir hatta keyifle destek olursanız, evliliğinizle ilgili sorumluluk alma isteğini güçlendirip becerisini arttırmasını desteklemiş olursunuz.

Bir erkek evliliğinde bireysel özgürlük alanını kullanamıyorsa ya çok hırçın olur ya da palyaçoya döner. Nasıl bir eş istediğinize karar verin ve o şekilde davranın. Erkek gücün timsalidir. Erkek için kendini güçlü hissetmek çok önemlidir.

Eşinin gözünde kendini güçlü gören erkeğin, ‘erkek’ hissetmeye ilişkin gücü de artar. Bir erkek için kendini erkek olarak hissetmek, cinsiyet olarak erkek olmak kadar önemlidir. Siz eşinizin güçlü hissetmesine katkı vermek istiyorsanız, ona ihtiyaç duyduğunuzu fark ettirin ve ihtiyacınızı karşıladığında da mutlaka gülümseyerek, takdir sözlerinizle geribildirim verin.

İyi ki varsın, sen olmazsan olmazdı, işimi çok kolaylaştırdın, hayatım seninle bambaşka güzel, tadım tuzumsun vb. ifadeler iletişiminizde çokça yer bulsun… Erkekler koruyucudurlar. Eşlerini ve çocuklarını canları pahasına korurlar. Aileleri konusunda oldukça hassastırlar. En ufak bir tehdit karşısında bile bu özellikleri çok belirgin bir şekilde ön plana çıkar ve ellerinden geleni yaparlar.

Eşinizin bu yönünün farkında olun, geribildirim verin ve destekleyin. Yalnız en önemli konu annesi ile aranızda tercih yapacak duruma getirmeyin. Yani sizi eşi olarak annesine karşı korumasını istemeyin. Bu sulara girmeyin.

Bu sularda yüzmek tehlikelidir. Çünkü bir erkeğin annesi kutsalıdır. Kutsala dokunmayın. Siz siz olun herhangi bir cümleniz ‘senin annen’ diye başlamasın. Eğer başlarsa, sadece senin anne seni iyi ki doğurmuş diye devam etsin. Annesi ile ilgili bir sorununuz varsa eşinizi hedef alarak onu taraf olmaya zorlayarak değil profesyonel destek alarak çözmeyi deneyin.

Bu yöntem sizi, hem kendiniz hem eşiniz hem de eşinizin annesi açısından daha sağlıklı ve kalıcı çözümlere götürecektir. Erkekler eşlerine kılavuzluk etmeyi, olumsuz duygularını düzeltmeyi, üzülmesini engellemeyi, mutlu olmasını sağlamayı çok isterler. Ve bunu yapmak için ellerinden geleni, bildikleri yol ve yöntemlerle yaparlar. Yaptıklarının işe yaradığını görürlerse ve bir de eşleri tarafından takdir edilirlerse onlardan mutlusu yoktur.

Eşinin mutluluğuna katkı verebildiğini gören erkek daha fazlasını yapma konusunda kendinde güç bulacaktır. Eğer eşinizin kullandığı yol ve yöntem sizin işinize yaramıyorsa bunu da yargılamadan, suçlu hissettirmeden söyleyebilirsiniz. Ne yapmasını istemediğinizi söylemek yerine ne yapmasını ve onu nasıl yapmasını istediğinizi ifade ederseniz eşinizin işini kolaylaştırmış ve yapma isteğini arttırmış olursunuz.

Eşiniz istediğiniz gibi yapabildiğinde ya da yapmak için çabaladığında, bu durumu fark edip, memnuniyetinizi gülümseyerek gösterdiğinizde, olumlu geribildirim verdiğinizde, bir de üstüne takdir ettiğinizde, bir erkek için daha iyisi olur mu bilmiyorum.

Erkekler çocuklarını zaman zaman da eşlerini eğitmek isterler. Bu konuda eşleri tarafından engellenen, yargılanan ve olumsuz eleştirilen erkekler ya hırçınlaşır ya uzaklaşır ya da artık vazgeçerler. Onun için eşinize onun çok iyi olduğu konularda sizin öğrenmenize katkı vermesi için cesaretlendirin, yardım isteyin ve yaptığında da memnuniyetinizi ifade edin.

İyi niyeti fark edilmeyen, çabası görülmeyen, varlığı fark edilmeyen, takdir edilmeyen, üstüne üstlük bir de sürekli olumsuz eleştirilip suçlanan bir erkekten istense de bir şey olmaz. Böyle bir durumda erkekler çoğu zaman evde var ama yok gibi davranırlar.

Evde oldukları süre içinde ya televizyonun ya bilgisayarın ya da telefonun içinde kaybolurlar. Sevgili kadınlar en çok yakındığınız konulardan biri olan ‘Eşim evde ama benimle ilgilenmiyor. Gözlerini televizyondan ayırmıyor ya da telefonunu elinden bırakmıyor’ diyorsanız kendinize şu soruyu sorun lütfen: Acaba eşimin televizyonda ve telefonda bulduğu ama bende bulamadığı nedir?

Mutlu görünen, gülümseyen, takdir eden bir eş erkeklerin ömrüne ömür katar. Sevgili kadınlar, eşinizin bir palyaçoya dönüşmesini istemiyorsanız ve karşınızda güçlü bir adam görmek istiyorsanız ona göre davranacaksınız…

Büyük Sivas Haber

YORUM YAP