DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.958.357 -0.685

Şehit Aileleri ve Gazileri Başkan Bilgin Uğurladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Şehit Aileleri ve Gazileri Başkan Bilgin Uğurladı

Çanakkale Zaferinin 106. yılı münasebetiyle Sivas ve ilçelerinde yaşayan 180 şehit ve gazi ailesi için Çanakkale gezisi düzenlendi. Ailelerle yakından ilgilenen Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin kafileyi Çanakkale’ye uğurladı.

Şehit Aileleri ve Gazileri Başkan Bilgin Uğurladı

Çanakkale Zaferinin 106. yıl dönümü münasebetiyle ilimizde ve ilçelerde ikamet eden şehit ve gazi aileleri için Sivas Belediyesi tarafından Çanakkale gezisi düzenledi. 180 kişiden oluşan kafile özel uçakla Nuri Demirağ Havaalanından Çanakkale’ye uğurlandı. Şehit ve gazi aileleriyle yakından ilgilenen Başkan Bilgin kafilede yer alan çocuklar ve aileleriyle bir süre sohbet etti.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Bugün 18 Mart Çanakkale Zaferinin 106. yıl dönümü. Sivas Belediyesi olarak bu vatan için canını ortaya koyan şehit ailelerimizi ve gazilerimizi bu vesile ile Çanakkale’ye gönderme kararı aldık ve onları uğurluyoruz.” dedi.

“Bu vatan için canlarını ortaya koyan şehitlerimizi rahmetle şükranla anıyoruz.” diyen Başkan Bilgin, “Gazilerimize sağlıklı ömürler diliyoruz. 1071 yılından itibaren bu topraklarda yaşamak için bedel ödüyoruz. Bundan 1 asır önce ‘Çanakkale geçilmez’ diyerek, sonrasında da Kurtuluş Savaşıyla düşmanı püskürterek Cumhuriyet kurulmuş bundan sonrada milletimizin desteği ile ilelebet yaşayacaktır. Bugün orada yaşananları hatırlamak o manevi havayı teneffüs etmek amacıyla böyle bir organizasyon gerçekleştirdik. Şehit ailelerimiz için farklı bir program düzenlemek istedik. Bundan sonrada gençlerimiz için bu tür organizasyonlarımız devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Geziye katılan ailelerde düzenlenen geziden duydukları memnuniyeti dile getirerek Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’e teşekkür ettiler.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.