REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

“Şarkışla OSB ile mahkeme süreci başladı”


“Şarkışla OSB ile mahkeme süreci başladı”
Reklam Ver 05444331555
11 Kasım 2019 - 20:06

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Kasım ayı olağan meclis toplantısında konuşan başkan Mustafa Eken, Şarkışla OSB ile 4 sene önce yaşanan sorunun mahkemeye taşındığını söyledi.

Eken Şarkışla OSB ile Yaşanan Sorunun Mahkemeye Taşındığını Söyledi

STSO Kasım ayı Meclis toplantısı, Meclis Başkanı Çetin Yıldırım başkanlığında Meclis Salonu´nda gerçekleştirildi.

Sivas TSO Başkanı Eken yaptığı konuşmada, Odanın 2016 yılında Şarkışla OSB ile sorun yaşandığı ve Mahkeme sürecinin başladığını ifade ederek, “O gün ki yönetim ve yönetim kurulu başkanımız Şarkışla´da ortak olmak istemiyoruz diyorlar. Yasa açık, Ticaret ve Sanayi Odaları OSB´ye ortak olmak zorundadır. O gün ki yönetim, Kaymakam ve Belediye ters düşmüşler, mahkeme 2016 yılında açılmış. Karar çıkıyor 1 ay önce. Karar diyor ki ‘OSB olarak paranın tamamının faizleri ile birlikte, avukat ve diğer masrafları ile tamamının ödenmesine´ karar veriyor. Ticaret ve Sanayi Odası mahkemeyi kaybetmiş. Şarkışla İcra Dairesinden odamıza yazı geldi. Ben çok rahatsız oldum. Şarkışla Kaymakamımızı aradım. Devlet, ortak olduğu iş yaptığı yeri icraya verir mi? Bu borç zaten bizim ödeyeceğiz, ödemeyelim demiyoruz. Bir ödeme planı çıkarın aydan aya ödeyelim. Odamızın avukatını alarak Şarkışla´ya gittim bir toplantı gerçekleştirdik. Mücadelemiz sonunda, benim tüccarımızın 1 lirasına dahi ihtiyacımız olduğu, her şeye herkese karşı koruyacağımızı, geçmişte yapılan hata diyin, yanlış diyin, doğru diyin her ne ise bir Ticaret Odası mahkemelik olmamalıydı. İkili ilişkilerimiz, tüccar olmamız, ticareti bilmemiz karşılığında OSB´ye, Şarkışla´ya, kaymakamımıza, vilayete ve odamıza yakışır bir kararla bunu hallettik. Şarkışla Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Vatanımız, milletimiz, ilimiz için biz gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Sivas çok iyi günlere gelecek, Sivas sanayisi ticareti büyüyecek, istihdam büyüyecek. Bizde geçmişe baktığımızda vicdanımız rahat Allah´ım çok şükür diyeceğiz” dedi. (Bizim Sivas)

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - buyuksivashaber@gmail.com