Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sanat Sivas Projesi kapsamında Drama Atölyesi oluşturuldu

Sanat Sivas Projesi kapsamında Drama Atölyesi oluşturuldu
Fatmanur Akkişi
Fatmanur Akkişi( [email protected] )
25 Eylül 2020 - 14:22

Sivas Valiliği himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen Sanat Sivas Projesi kapsamında Ulaş İlkokulunda Drama Atölyesi oluşturuldu.

Sanat Sivas Projesi kapsamında Drama Atölyesi oluşturuldu

Atölyenin açılışı Vali Salih Ayhan, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ve protokol üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Açılış kurdelesini öğrencilerle birlikte kesen Vali Salih Ayhan ve Milletvekili Yılmaz, atölyeyi gezerek öğrencilerle sohbet etti. Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mücahit Gül, atölye hakkında bilgi verdi. Milli Eğitim Müdürü Savaşçı ise Sivas Valiliği himayesinde öğrencileri hem akademik olarak hem de sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda desteklemek için birçok önemli projenin hayata geçirildiğini belirtti. Bu kapsamda okullarda sosyal, sportif ve kültürel faaliyetler yapıldığını, birçok okula müzik, dil ve drama atölyeleri kazandırıldığını kaydeden Savaşçı, öğrencilerin bu faaliyetler ve oluşturulan atölyelerde gerçekleştirilen etkinliklerle farklı alanlarda önemli beceriler kazandıklarını ifade etti.

Vali Ayhan ve Yılmaz da atölyenin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, projenin uygulanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Ayhan ve Yılmaz, daha sonra öğrencilere kitap hediye etti. (İHA)

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]