SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Salih Ayhan Hukuk Müşaviri Oldu

Salih Ayhan Hukuk Müşaviri Oldu
Bu haber 01 Aralık 2016 - 13:53 'de eklendi

1 Aralık 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak, İçişleri Bakanlığınca hazırlanan kararnameyle 616 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi. 12 mülki idare amirinin de bakanlık bünyesindeki görev yerlerinde değişikliğe gidildi. Kararnameye göre, 396 ilçe kaymakamı ile 106 vali yardımcısının yeri değiştirilirken, 75 kaymakam ve vali yardımcısı il hukuk müşaviri olarak görevlendirildi.

Bu kapsamda Sivas’ta da 3 Vali Yardımcısı ve 4 Kaymakam giderken, 2 yeni Vali Yardımcısı ve 9 kaymakam ve Sivas Valiliği Hukuk Müşavirliğine 1 yeni kişi atandı.

Kararnamede Sivaslıları ilgilendiren ve göze çarpan diğer bir konu ise daha önce Sivas İl Özel İdare Genel Sekreteri ve Vali Yardımcısı olan, kısa bir süre önce Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne vekaleten atanan Salih Ayhan oluyor.

Yayınlanan kararnamede, Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne vekaleten bakan Salih Ayhan’ın, aynı göreve asaleten atanması beklenirken, İçişleri Bakanlığına 1.Derece Kadrolu Hukuk Müşaviri olarak atanması “terfisi beklenirken tenzili rütbe” olarak yorumlandı.


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA