DOLAR 31,0708 % 0.17
EURO 33,6790 % -0.05
STERLIN 39,4560 % 0.03
FRANG 35,2677 % 0.06
ALTIN 2.032,57 % 0,77
BITCOIN 1.609.781 0.193

Sivas’ta Sağlıkta Şiddete Karşı Yeni Önlem

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas’ta Sağlıkta Şiddete Karşı Yeni Önlem

Sivas Numune Hastanesi’nin başarılı Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Fidan, bu kez sağlıkçılar, doktorlar ve halkın güvenliği için yeni bir sorumluluk üstlendi. Başhekim Fidan, sağlıkta şiddetin önlenmesi ve sağlık personeli için daha güvenli çalışma ortamı oluşturulması amacıyla hastane girişine metal kapı dedektörleri kurdurdu.

Sivas’ta Sağlıkta Şiddete Karşı Yeni Önlem

Sivas Numune Hastanesini Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Fidan, hastane içindeki potansiyel riskleri azaltmak ve güvenli bir sağlık ortamı oluşturmak için önemli bir adım attı.

Sivas Numune Hastanesi’nde personel ve hastaların güvenliğini sağlamak amacıyla hastane girişlerine kapı detektörleri kuruldu.

Başhekim Uzm. Dr. Mehmet Fidan, “Bakanlığımız hastalarımızın ve personelimizin güvenliğini en üst düzeye çıkarmak ve potansiyel tehlikeleri erkenden tanımlamak amacıyla kapı dedektörlerini kullanma kararı aldı.

Bu kapsamda da kapı dedektörleri hastanemizin girişlerinde kuruldu. Kapı dedektörleri, güvenlik ihlallerini önlemeye yardımcı olacak. Bu yeni güvenlik önlemi hastaların ve ziyaretçilerin günlük yaşamlarını etkilemeyecek ve sağlık hizmetleri sorunsuz bir şekilde devam edecek.

Bu güvenlik önlemi, hastaların ve personelin güvenliği konusundaki çalışmalarımızın bir göstergesidir ve sağlık hizmetlerinin yüksek kalitede sunulmasına katkı sağlayacaktır” dedi.

Sivas Numune Hastanesi’nde uygulanmaya başlanan metal kapı dedektörü uygulaması şehrimizde ilk olma özelliğini taşırken uygulamanın Türkiye genelinde yaygınlaşması bekleniyor.

Şeref Gülmez / Büyük Sivas Haber


YORUM YAP