DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.354,00 0.465

Rize, Adıyaman şimdide Batman! Sen neyi bekliyorsun Tanrıverdi?

Yayınlanma Tarihi : Google News
Rize, Adıyaman şimdide Batman! Sen neyi bekliyorsun Tanrıverdi?

AK Parti’de omurgalı İl Başkanları birer birer istifa etmeye devam ediyor.

Rize, Adıyaman şimdide Batman! Sen neyi bekliyorsun Tanrıverdi?

Bugün önce Rize daha sonra Adıyaman AK Parti İl Başkanları istifa etmişti.

İstifaları “Rize İl Başkanı Hikmet Ayar’dan Sivas İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi’ye çağrı” haberi ve “Rize’nin Ardından Adıyaman AK Parti İl Başkanı da İstifa Etti” haberinde okurlarımız ile paylaşmıştık.

Bu iki istifanın ardından ise şimdide AK Parti Batman İl Başkanının istifa ettiği haberi geldi.

Ak Parti Batman İl Başkanı Av.A.Akif Gür, basın açıklaması yayımlayarak AK Parti Batman İl Başkanlığından ayrıldığını duyurdu. Aralık 2018’den bu yana Batman İl Başkanlığı görevini yürüttüğünü anımsatan Başkan Gür: “27 Aralık 2018’den beri büyük bir onur ve şerefle yürüttüğüm Batman İl Başkanlığı görevimden Cumhurbaşkanımızın ve Genel Merkezimizin elini rahatlatmak amacıyla görevden af talebim, yapılan istişare ve değelendirmeler sonucunda kabul edilmiştir. Bizde görev istenmez, verilir. Bugüne kadar teşkilatta hangi görevde bulunduysak, tüm bu görevleri bir dava eri şuuruyla Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdopan’a olan özel sevgi ve muhabbetimizle en iyisini yapma gayretinde olduk. Son Mahalli İdareler seçiminde ilçeler bazında başarı elde etsek de il merkezimizde beklemediğimiz bir sonuçla karşı karşıya kalmamız bizleri derinden etkiledi. Sandığa gitmeyen seçmenimizin bizlere verdiği mesajı seçim sonuçlarıyla beraber kabul edip başımızın tacı yaptık. Bundan sonraki sürecin daha sağlıklı yürütülebilmesi için davamızın ve partimizin bir neferi olarak, Genel Merkezimizden onurla yürüttüğüm İl Başkanlığı görevinden affımı istirham ettim. Allah’ın izniyle bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Ak davamız, Sayın Cumhurbaşkanımız ve memleketimizin selameti için mesai mefhumu gözetmeden çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle bugüne kadar dualarıyla bizlere desteklerini esirgemeyen çok kıymetli hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum” dedi.

TANRIVERDİ NE ZAMAN İSTİFA EDECEK?

Oy düşüş oranı Türkiye ortalamasının oldukça üstünde olan Sivas’ta AK Parti Sivas İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi “Genel merkez ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elini rahatlatmak için” halen gerekeni yapmadı.

Tanrıverdi’nin neden direndiği merak edilirken istifa etmemesi durumunda Genel Merkez tarafından görevden alınması ise seçim sonuçlarına göre kaçınılmaz.

TANRIVERDİ GİDERSE KİM OLUR?

AK Parti Sivas’ta yeni sürecin İl Başkanının cevval, kendini iyi ifade edebilen ve muhalefet kabiliyeti yüksek isim olmasını istiyor.

Sivas’ta şuan Salim Eminoğlu ve Fatih Duman gibi Yusuf Tanrıverdi’ye naifliği ve kibarlığı ile benzeyen isimlerin yanı sıra Turan Topgül, Burhanettin Kuru, Murat Toraman, Sedat Darıcı, Yasin Altun gibi isimler de İl Başkanlığı için konuşulan isimlerden…

Sivas Haber– Sivas Haberler


YORUM YAP