REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sivas Seyfebeli Sanayi Sitesi Projesi Hayal Oldu! Araba Nerede ? Para Nerede ?


Sivas Seyfebeli Sanayi Sitesi Projesi Hayal Oldu! Araba Nerede ? Para Nerede ?
Reklam Ver 05444331555
03 Haziran 2020 - 17:17

Tam 4 yıl önce 2016 yılında büyük umutlarla kurulan Sivas Seyfebeli Toplu İşyerleri ve Sanayi Sitesi Kooperatifi’nde kooperatif müdürü olarak görev yapan R.A.Ş’nin, yönetim kurulundan habersiz şekilde yöneticilerin imzalarını taklit ederek, kooperatif hesabından çok sayıda işlem ile toplamda 467 bin lira avans çektiği ayrıca kooperatife hibe edilen malzemeleri kendine ait iş yerinden almış gibi hayali gider pusulaları düzenlemek suretiyle kooperatif masrafı olarak gösterdiği de öğrenilmiş ve tutuklanmıştı.

Sivas Seyfebeli Sanayi Sitesi Projesi Hayal Oldu! Araba Nerede ? Para Nerede ?

Konuyla ilgili covid sonrası hayatın normalleşmesiyle birlikte bekleyen davalarda görülmeye başlandı ve tutuklular mahkeme de yarın hakim karşısına çıkacak.

Çatı kooperatifin kasasında olması gereken 1 buçuk milyona yakın paranın, yaklaşık yarım milyonu kayıpken, alt kooperatif olarak kurulan meslek gruplarının kasalarında ise şuan ne kadar para olduğu ve bu paraların durup durmadığı bilinmiyor.

Arap saçına dönen bu konuda yerel seçimlerin ardından Başkan Bilgin ekibi ile birlikte konunun muhataplarını sosyal tesislerde toplayarak Seyfebeli Toplu İşyerleri ve Sanayi Sitesi Kooperatifi ile ilgili “rahat olun, işler yolunda, çalışmalar devam ediyor” anlamına gelen bir toplantı gerçekleştirmişti.

Geçen zamanın ardından olumlu yönde hiç bir gelişme yaşanmadığı gibi bir çok yerde de “bu proje hayal oldu ve yapılmaz” dendiği de haber merkezimize gelen bilgilerden.

Üzülerek belirtiyoruz ki Sivas’a kazandırılması beklenen ve tüm sanayileri bir araya getirecek olan bu proje yapıl(A)mayacak!

Toplantı da kim ne demişti?

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, kurulan 14 kooperatifin başkanlarıyla bir araya gelmişti.

Başkan Hilmi Bilgin yaptığı açıklamada, “Projenin esas unsurları olan 14 kooperatif başkanımızla birlikte süreci değerlendirmek ve önümüzdeki yol haritasını birlikte paylaşmak amacıyla bir araya geldik. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Seyfebeli Sanayi Sitesi şehir içinde kalan sanayi sitelerinin dönüştürülmesi amacıyla hükümetimiz tarafından devlet desteği kapsamına alındı.” dedi.

Bilgin; “Projeyi bir an önce kamulaştırma aşamasına getirerek, süreci başlatacağız. Ondan sonra da neler yapılabilirse bu noktanın takipçisi olacağız.” dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, kamulaştırmanın çok fazla olacağını ve projenin bir ya da iki yıl aksama yaşanabileceğini söyledi.

Eken “Bu proje hepimizin projesi… Projede rafa kalkma diye bir şey yok. Gecikme olsa da tamamlanacaktır. Çatı kooperatifi olarak bu projenin her zaman takipçisi olacağız. Başkanımıza bizi bir araya getirdiği için de teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Esnaf Odaları Başkanı Beşir Köksal ise, “belediye başkanımız çok iyi niyetli… Belediyeden yer verip, görevlendirme yapıp, maaş ödenmemesi, kira verilmemesi açısından kooperatifimize katkıları oldu, kendisine teşekkür ediyorum” demişti.

Büyük Sivas Haber

“Seyfebeli Sanayi Sitesi Kanayan Bir Yaramız Gibi”

Seyfebeli Sanayi Sitesi Kooperatifi Üyelerine Rahatlatma Toplantısı

 


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - buyuksivashaber@gmail.com