REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Otobüs Toplanma Merkezi Tekrar Merkeze Kaydırılır mı? Bizce Kaydırılır!

Otobüs Toplanma Merkezi Tekrar Merkeze Kaydırılır mı? Bizce Kaydırılır!
17 Ekim 2020 - 11:51

Sivas Belediyesi’nin mevcut yönetimi, geçmiş dönemlerde alınan ve uygulanan yanlış kararları bir bir düzeltmeye devam ediyor. Ulaşım ve trafik alanında yapılan düzenlemeler Sivaslıların içinde bulunulan dönemde takdirini kazanıyor. Yeni gündem otobüs toplanma merkezi …

Otobüs Toplanma Merkezi Tekrar Merkeze Kaydırılır mı? Bizce Kaydırılır!

Aksu battı çıktıda vatandaşın talebi doğrultusunda sağa sola dönüşler verilerek bölgenin rahatlatılması, yukarı tekke mevkii başta olmak üzere orta refüjlerin tekrar konarak kazaların neredeyse sıfıra indirilmesi, neredeyse el vurulmamış bölgeler olan Alibaba vb bölgelerde yol kaldırım peyzaj, kavşak çalışmaları yapılması ise bunlara ilk akla gelen örnekler olarak gösterilebilir.

Sıcak çermiğe yapılan Aquapark ve üniversite yerleşkesine yapılan otobüs toplanma merkezi gibi milyonluk yatırımlar ise mevcut yönetim tarafından şuan pansuman edilmeye çalışılıyor.

Öğrencilerin tek bilet adı altında üniversiteye ulaştırılması için eski yerinden sökülerek o bölgeye para harcanarak inşa edilen otobüs toplanma merkezi bölgeye yapılan 10 bin kişilik yurt projesi sonrası adeta çöp oldu.

Şuan Özel halk otobüsleri Sivas’ın her bölgesinden topladığı yolcuyu boşu boşuna üniversiteye kadar götürerek mazot yakıyor.

Bu da maliyetleri doğal olarak artırıyor.

Eskiden öğrencileri taşıdıkları için otobüsçüler bu durumu hoş karşılayabilecek durumdayken şuan ki durumda maliyetler ise göze batıyor.

Öncelikle şehir için ulaşımı sağlayan Halk Otobüs seferlerinde yeni bir düzenlemeye gidilecek.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile görüşen kooperatif ve otobüs sahipleri düzenleme yapılmasını istedi.

Başkan Hilmi Bilgin‘in bilete zam yapmayı uygun görmemesi sonrasında otobüsçülere de yardımcı olmak istediği öğrenildi. Bu durumu çözmek için şimdilik üniversiteye gitmek isteyen vatandaştan ek ücret talep edilecek.

Uygulama ile alakalı Belediye Başkan Yardımcısı Kayhan Işık, “Çift bilet uygulaması şuan yok ama ileride olmayacağı anlamına gelmez” dedi.

Üniversiteye tek biletle ulaşım uygulamasının önümüzdeki süreçte değişebileceğini de vurgulayan Işık, her mahalleden üniversiteye seferlerin günün sadece belirli saatlerinde olacağını, geriye kalan zaman diliminde ise aktarmalı sistemin devreye gireceğini söyledi.

Ayrıca Kayhan Işık, otobüsçü esnafının şuan zarar ettiğini belirterek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Pandemi döneminde yolcu sayısının düşmesi nedeniyle otobüsçü esnafı şuan zarar ediyor. Biz her ne kadar da destek olsak yaşanan sorun ancak yolcu sayısının normale dönüşmesiyle çözülecek. Ek bilet uygulaması durumunda ise vatandaştan cüzi bir miktar talep edilecek.”

BU NE ANLAMA GELİYOR?

Yapılan açıklamalar, yaşananlar ve mevcut gidişat göz önüne alındığında yakın zamanda tekrar şehrin ortasında olabilecek bir bölgede (eski terminal) düzenleme yapılarak otobüsler için toplanma alanı merkeze kaydırılabilir.

Bu durumda üniversite yerleşkesine milyonlarca lira harcanarak yapılan toplanma merkezi ise yine çöp olacak… Konuyla alakalı tarihe not düşüyor ve takipçisi olduğumuzu ifade ediyoruz… Mevcut yönetimden ise, geçmiş yönetimlerin yanlış uygulamalarını örnek alarak daha temkinli davranmasını kamuoyu adına istiyoruz.

SAMİ AYDIN ELEŞTİRİLERİN ODAĞINDA!

Otobüsçüler başta olmak üzere, Sivaslılar şuan ki uygulamaları daha doğru bulurken geçmişte istişare edilmeden oldu bittiye getirilerek alınan kararların ve yapılan uygulamaların milli servete zarar verdiği düşüncesi ile Belediye eski Başkanı Sami Aydın‘ı eleştiriyor.

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]