hava -3° Hafif Kar
DOLAR 19,1519 % % 0.18
EURO 20,8167 % % 0.34
GRAM ALTIN 1.210,91 % % -0,20
ÇEYREK A. 1.979,83 % % -0,20
BITCOIN 28.425,38 % 5.297
SON DAKİKA
Google News

Başkan Bilgin “Hepimizin ortak görevi; bu şehre katkı sağlamak”

Son Güncelleme :

29 Ocak 2021 - 14:41

Başkan Bilgin “Hepimizin ortak görevi; bu şehre katkı sağlamak”


Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ve Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, Sivas´ın kenevir ekimi yapılan iller arasına alınması için büyük gayret gösteren Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Başkan Bilgin “Hepimizin ortak görevi; bu şehre katkı sağlamak”

Ziyarette konuşan Bilgin, “Sivas haklı taleplerini birlik, beraberlik içerisinde doğru yöntemlerle takip ederse çözülemeyecek hiçbir problemimizin olmayacağını görüyoruz” diye konuştu.

Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ve Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, Sivas´ın kenevir ekimi yapılan iller arasına alınması için kararname çıkarılması talebini şahsen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a ileten ve kararnamenin çıkmasını sağlayan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´e teşekkür ziyaretinde bulundu.

CUMHURBAŞKANIMIZIN SÖYLEDİĞİ HER SÖZ YERİNE GELİR

Ziyarette konuşan Ticaret Borsası Başkanı Hastaoğlu; yaptığı açıklamada “Özellikle 21 Ocak 2019 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´nde yapmış olduğumuz Ekonomi Şura´sında Tarım Bakanımıza konuyu ilettik, kendisinden söz aldık ve resmileşmesi için müracaatımızı yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımız Sivas mitingine geldiğinde de sağ olsun konuyla ilgilendiğini, bize söz verdiğini söylemişti. Zaten biz biliyoruz Cumhurbaşkanımızın söylediği her şey yerine gelir. Sayın Belediye Başkanımızın da Ankara´da Cumhurbaşkanımızla geçtiğimiz ay yaptığı toplantı sonucunda perçinlendi. Çok güzel bir iş çıktığını düşünüyorum. Sivas için köylümüzün olsun yetiştiricimizin olsun çok güzel şeyler olacağını düşünüyorum. Kenevir bitkisi sanayinin çok büyük dallarında kullanıldığı için Sivas´a katma değer sağlayacağını düşünüyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Tarım Bakanımıza, Sivas Milletvekillerimize, Valimize, Belediye Başkanımıza, Ziraat Odası Başkanımıza, Tarım İl Müdürümüze ve Ticaret Odası Başkanımıza teşekkür ediyorum. Sivas´ımıza hayırlı olsun” dedi.

TÜRK EKONOMİSİNE ÖNEMLİ KATKIDA BULUNACAK

Ziraat Odası Başkanı Çetindağ ise “3 yıldır kenevir Sivas gündemindeydi. Çok şükür bugünden itibaren bu çözülmüş oldu. Önce Belediye Başkanımız Hilmi beye teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımızla görüştükten sonra son nokta konulmuş oldu. Emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah Sivas´ımıza ve çiftçilerimize katkıda bulunur. Kendi ürettiğimiz kenevirin de burada işlenerek Türk ekonomisine önemli bir katkıda bulunacağına adım kadar eminim.” ifadelerini kullandı.

ŞEHİRDE HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI

Belediye Başkanı Bilgin ise gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Hepimizin ortak görevi; bu şehre katkı sağlayacak, bu şehri ileriye götürecek, bu şehirdeki her kesimi ekonomik olarak da güçlendirecek projeleri hayata geçirmek. Görevimiz, makamımız yaptığımız iş ne olursa olsun ortak paydamız Sivas. Şehrimiz uzun zamandır gündemde olan kenevir ekimi yapacak iller arasına gelme noktasında bu şehre dair düşüncesi, görüşü olan herkesin bir fikri vardı. Bu noktada Sivas´ın da projeye dahil edilmesi talebi vardı. Şehirde herkes üzerine düşeni yaptı. Toplum örgütlerimiz, Ziraat Odamız, Borsamız, diğer STK´larımız, Ticaret ve Sanayi Odamız bu konuda kamuoyu oluşturma noktasında, haklı talepleri Ankara´ya götürmemiz noktasında gereğini yaptı. Sayın Tarım Bakanımız ile yapmış olduğumuz görüşmeler ve konuyu Cumhurbaşkanımıza da arz etmemizle birlikte Sivas´ın bu haklı talebi yerine getirilmiş oldu. Bundan sonra iş Sivas´ta. Çiftçimizin bu noktada ciddi manada iş yapması, ekim yapması ve sanayisini oluşturması önemli. Hayırlı olsun diyorum. Sivas haklı taleplerini birlik, beraberlik içerisinde doğru yöntemlerle takip ederse çözülemeyecek hiçbir problemimizin olmayacağını görüyoruz” ifadelerine yer verdi.

Büyük Sivas HaberYORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.