Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Melih Uçmaz Sivas Belediyesi’ne öneri sunmaya devam ediyor

Melih Uçmaz Sivas Belediyesi’ne öneri sunmaya devam ediyor
büyük sivas haber
büyük sivas haber( [email protected] )
25 Mart 2020 - 19:46

İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Melih Uçmaz’dan göreve geldiği günden itibaren Sivas Belediyesinin çalışmalarını çok yakından takip ederek belediye çalışmalarına öneri sunmaya devam ediyor.

Melih Uçmaz Sivas Belediyesi’ne öneri sunmaya devam ediyor

Başkan Uçmaz, “Belediye Başkanı Hilmi Bilgin beyin bu akşam sosyal medya üzerinden yapmış olduğu programda sormuş olduğumuz ve cevaplarını alamadığımız sorular;

1-Sivas Belediyesi olarak kendi dezenfektenimizi üretebilir miyiz?

2-Marketlerin mağaza içi, market arabası, kasa kısmı ve raflara dezenfekte yapılacak mı?

3-Lokanta, Cafe ve çay ocağı işleten firmalar geçici süreliğine kapatıldı. Bu işletmelerin şuan açık olup olmadığına zabıta amirliği mi bakıyor?

4-Belediyenin kiracısı olan esnaflarımızın 6 ay süre ile gecikme zammı almadan ertelediniz. Hazine mülkiyetindeki dükkanlardan kira almıyor sizde belediye olarak almazsanız esnafa desteğiniz olsa.

5-Halkın çok fazla kullandığı Belediye otobüsleri kaç saat ara ile dezenfeksiyon yapılıyor?

6-Belediye olarak Kızılay Sivas şubesinden halkımıza ücretsiz dağıtılmak üzere maske talebinde bulundunuz mu?

7-İsmet Yılmaz ve Habib Soluk’un Sivas’ın 6.bölge teşvik kapsamına alınması konusunda hiç bir çalışma yapmadığı bir çok ortamda da 5 ile 6. Bölge arasında fark yok dediği bu kadar bu işin peşine düşmenin anlamı yok dediği biliniyor. Sizin belediye başkanı olarak  bu konuda çalışmanız var mı?

8-Sivas il özel idaresi, Belediye başkanlığı, Sivas ticaret odasının ve Sivaslıların hissedar olacağı, hissedarların aile bireylerinden birinin de istihdam edileceği bir fabrika kurmaya var mısınız? Gelin işsizlik sorunumuzu da sanayi kenti olma sorunumuzu da birlikte çözelim.

9-Korona virüsü ile ilgili olarak pazarcı esnafı ve pazara alışverişe giden halkımız için almış olduğunuz bir tedbir var mı?” diyerek sorularının cevaplarını ve takipçisi olacağını açıkladı.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]