hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Google News

Sivas’ta MEM Tarafından “Önce Biz Okuyoruz Projesi” Tanıtıldı

Son Güncelleme :

31 Ekim 2017 - 13:30

Sivas’ta MEM Tarafından “Önce Biz Okuyoruz Projesi” Tanıtıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ” Önce Biz Okuyoruz ” Projesi’nin tanıtımı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Sivas Öğretmenevi’nde düzenlenen proje tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, 21. yüzyılın bilgi çağı olduğunu belirtti.

Sivas’ta MEM Tarafından ” Önce Biz Okuyoruz Projesi ” Tanıtıldı

Bilginin en büyük güç olduğunu vurgulayan Altınsoy, televizyonların, akıllı telefonların, internetin çok yaygınlaştığı bir dönemde okuyabilmenin sanatların en zoru fakat en güzeli olduğunu dile getirdi.

Bu zorluğun üstesinden gelerek nitelikli okumalar yapmanın düşünceyi olgunlaştıracağına, beyni hantallıktan kurtaracağına, toplumu, hayatı anlama ve yorumlamaya yardımcı olacağına değinen Altınsoy, şunları kaydetti:

“Biz de  eğitimciler olarak ‘ne yapabiliriz’ sorusunu sorduk ve hem öğrencilerimize hem de çevremizdekilere örnek olmak maksadıyla ‘Önce Biz Okuyoruz’ Projesini hayata geçirmeye karar verdik. Öğretmenlerimiz fırsat buldukları her vakit okumaya özen göstermektedir fakat bu projedeki amacımız ortaklaşa hareket ederek ayda en az bir kitabı birlikte bitirmek ve öğrencilerimize ‘önce biz okuyoruz, sizleri de okumaya davet ediyoruz’ mesajını vermekti.”

Altınsoy, projenin ilk kitabını usta hikayeci Mustafa Kutlu’nun “Hesap Günü” eseri olarak belirlediklerini, aralık ayında ise Prof. Dr. İsmail Aydoğan’ın “Kültür Temelli Eğitim” kitabını okuyacaklarını ifade etti.

Diğer aylarda okuyacakları kitapları ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü internet sitesi üzerinden oylamaya açacaklarını aktaran Altınsoy, projeye Sivas’taki tüm okulların katılacağını söyledi. (AA)
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol