REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

SİVAS OKUYAN KADINLAR KULUBÜM KULÜBÜ OLUŞTURMA HİKÂYEMBüyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

17 Ekim 2021 - 15:32

SİVAS OKUYAN KADINLAR KULUBÜM VE BU KULÜBÜ OLUŞTURMA HİKÂYEM

Son Güncelleme :

13 Nisan 2021 - 11:04

SİVAS OKUYAN KADINLAR KULUBÜM VE BU KULÜBÜ OLUŞTURMA HİKÂYEM

Sivas’ta yaşayan, Sivas’a ve kitaplara âşık bir okur olarak kitapları boş zamanlarımı değerlendirmek için bir eğlence olarak hiç görmedim. Bilhassa her daim okumak için özel zaman ayırdım.

SİVAS OKUYAN KADINLAR KULUBÜM VE BU KULÜBÜ OLUŞTURMA HİKÂYEM

Okuduğum kitapları değerlendirmek ve kitap önerileri sunmak için açtığım instagram sayfam ile başladı serüvenim, fotoğraf tutkum da eklenince üzerine güzel bir sayfa oldu neticede. Bir yıl gibi kısa bir sürede 25000 takipçiye ulaşmış olmam da işin en hoş tarafı oldu. Sayfam sayesinde kitapseverlerle, harika bir okur kitlesi ve okuma grupları ile karşılaştım, tanıştım. Benim için artık bambaşka bir dünya oldu sosyal medya. Hani derler ya teknoloji iyi bir şey yeter ki sen onu hayırlı işler için kullanmayı bil. Bu özel dünya bana sadece okumanın değil okutmanında ne kadar önemli olduğunu gösterdi.

Tüm Türkiye’de olan okuma gruplarından neden Sivas’ta olmasın dedim ve sıvadım kolları. @1kitap1sosyolog sayfamı da kullanarak bir whatsapp sayfası açtığımı okumayı seven tüm kadınların bana ulaşabileceğini belirttim ve şimdi 80 kişilik harika bir okuma kulübümüz var. Hatta kulübümüze ait bir de instagram sayfası kurdum,@sivas_okuyan_kadinlar_kulubu.

Kulübümüzde doktor, mühendis, öğretmen, öğrenci, ev hanımı, işçi, memur her branştan her meslekten kadınlar var. Kulübümüzle birlikte tanışma toplantısı düzenledim ve bir kitap belirleyerek okumaya başladık. Her ay bir kitap okuyup süre bitiminde toplantı yaparak kitabın değerlendirmesini yapıp, fikir alışverişinde bulunuyoruz.

Grubumuzla ilk olarak Zülfü Livaneli’ye ait “Serenad” kitabını okuduk. İlk değerlendirme toplantımızı Susamışlar Konağında, sayın belediye başkan yardımcımız Ahmet Duman’ın da iştiraki ile gerçekleştirdik. Kıymetli başkanımızın grubumuza her türlü desteği sağlaması ve sıradaki okuma kitabını da grubumuz üyelerine hediye etmesi bizi onurlandırdı. Yeni kitabımız İbrahim Tenekeci’ye ait “Öbür Divan” kitabı.

Bu süreçte hayat meşakkati ile uzun süredir hiç eline kitap almamış olan Sivaslı kadınlarımızın zevkle kitabımızı okuduklarını ve heyecanla toplantımıza katıldıklarını gördüm. Bir mum gibi sadece kendi etrafımı aydınlatmak yetmedi bana, istedim ki Sivaslı kadınlarımız okusunlar. Kulübümüz okuma alışkanlığı kazandırmada o kadar etkili oldu ki insanlar sırf buluşma günümüze yetiştirmek için kitaplarına özel vakit ayırdılar.

Oku! Emri ile başlayan bir dinin mensubu olarak okumaya teşvik etmekten daha kıymetli bir şey olmadığı kanaatindeyim.
“Cehaletin tek korkusu kadındır! Çünkü kadın öğrenirse çocuklarına da öğretir!” Emine Supçin

Büyük Sivas Haber

REKLAM ALANI - ARAYIN 05444331555

(800x180px)

Sivas ve İn Anadolu'nun En Çok Takip Edilen Portalına Uygun Maliyetlerle Reklam Verin! Hergün Sizi 100 Bin Kişi Görsün

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.