REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Esma Yıldız'dan "Oku, Fark Et, İnsan Değişsin"Adlı Köşe YazısıBüyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

19 Ekim 2021 - 03:47

Oku, Fark Et, İnsan Değişsin

Son Güncelleme :

20 Kasım 2020 - 16:02

Oku, Fark Et, İnsan Değişsin

Merhaba, ben Esma Yıldız. Cumhuriyet Üniversitesi Sosyoloji Bölümü yüksek lisans mezunuyum. Kitaplara olan tutkumu sizinle de paylaşmak için her hafta köşe yazılarımla büyüksivas.comda sizlerle olacağım.

Esma Yıldız’dan “Oku, Fark Et, İnsan Değişsin”Adlı Köşe Yazısı

Oku, fark et, insan değişsin,

Okut, fark yarat, insan gelişsin,

Bir kitap öner, toplum dönüşsün.

Benim hayata bakışımı bu sözler ifade etmektedir. Bu nedenle kitaplara olan sevgimi başka insanlarla da paylaşmak, insanların düzenli okumalarına katkı sağlamak amacıyla sosyal medya hesaplarımı kullanarak yeni birçok okura ulaşma gayesi içindeyim.

En büyük hedefim Sivas’ta bir okuma hareketi başlatmaktır. İlimizde de okumaya teşvik etmek amaçlı birçok çalışma Sivas Valiliği tarafından yürütülmektedir. Valiliğimiz ara tatillerde öğrencilere ücretsiz kitap dağıtarak, sosyal medya üzerinden “Sivas için kitap vakti”, “Sivas kitap okuyor” etiketleri ile okuma alışkanlığı kazandırma çalışmaları yapmaktadır. Bunlar kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için çok başarılı adımlar olmuştur.

Bir kadın ve anne olarak ben de özellikle de çocuğu olan kadınların eğer isterlerse kitap okumaya vakit ayırabileceğini, iki küçük çocuğum olduğu halde okuyabildiğimi göstermek için “Sivas Okuyan Kadınlar” whatsapp grubunu kurarak, instagramdaki kitap sayfam sayesinde birçok kadına ulaştım. Her ne kadar pandemi sürecinden dolayı sekteye uğramış olsa da bu süreçten sonra her ay bir kitap belirleyip verdiğimiz süre içerisinde okuyarak, yapacağımız toplantılarda kitapları tartışarak analiz edeceğiz. Kadınlarımıza böyle bir alışkanlık kazandırmak, çocukların kitap okumasına teşvik edilmesi açısından son derece önemlidir. “ Kitapsız büyüyen çocuk, susuz büyüyen ağaca benzer.” Onları kurutmak ya da yeşertmek ebeveynlerin elindedir.

İlerleyen haftalarda, kitap okumanın bize neler katabileceğini, dünyada ve ülkemizde kitap okuma oranlarını, ne tür kitapların daha çok tercih edildiğini ve kitaplarla ilgili merak ettiğiniz birçok konuyu ele alacağım.

Sevgili okurlarımıza şu güzel söz ile veda etmek  istiyorum; Oku! Çünkü okuduğun kadarsın…!

Büyük Sivas Haber

REKLAM ALANI - ARAYIN 05444331555

(800x180px)

Sivas ve İn Anadolu'nun En Çok Takip Edilen Portalına Uygun Maliyetlerle Reklam Verin! Hergün Sizi 100 Bin Kişi Görsün

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.