DOLAR 32,1922 % 0.09
EURO 35,0015 % -0.03
STERLIN 40,9634 % 0.01
FRANG 35,3140 % 0.05
ALTIN 2.498,38 % -0,19
BITCOIN 69.725,25 -1.685

Okan Baran büyüksivas.com’da Yazıyor

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Okan Baran büyüksivas.com’da Yazıyor

Geride bıraktığımız 2 aylık süreçte, gerek çeşitli ajanslardan gerekse özel haberlerimizle, Sivas’ı ve Sivaslıları ilgilendiren konuları www.buyuksivas.com ve 2012 yılından buyana da Büyük Sivas Şehir ve Yaşam Dergimiz aracılığı ile sizlere ulaştırdık.

Yeni yılla birlikte okurlarımıza bir müjdemiz var. Artık haberlerimizin haricinde yazarlarımızla da sizlerle bir arada olacağız.

Bu kapsamda ağırlıklı olarak siyaset ve ekonomi üzerine köşe yazacak olan, uzun yıllar boyunca İzci, Olay ve Memleket gazetelerinde köşe yazarlığı yapmış, 14 yıl medya sektöründe çalışmış, 2 yıl süreyle TV programı yapan ve bir kitap yazarı olan Okan Baran, köşesinde sizlerle olacak.

OKAN BARAN KİMDİR?

Okan Baran (d. 1982), araştırmacı gazeteci, grafik ve yazılım uzmanı, reklam danışmanı. Halen köşe yazarlığı yapmakta olup Radyo 4, Zeytin Organizasyon ve 346 Merkezinin Sahibi.

Yaşamı

Sivaslı bir aileye mensup olan Baran, Orta öğretimini Kütahya da, lise öğrenimini Sivas’ta tamamladı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Bölümünü Kazandı. Mesleğe Dost Kanal da stajyer olarak başladı. Sonra RTV 58 Televizyonuna Reji Teknisyeni Olarak geçti. 1 yıl burada çalıştıktan sonra 1999’un son döneminde Sivas Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler bölümünde işe başladı. Kamu düzenine alışamayan Baran 1 aylık çalışmadan sonra Radyo Expresse Genel yayın yönetmeni olarak transfer oldu Sakarya/Ada pazarına yerleşti. Kariyerinde hızla büyüyen Okan Baran, Sipas Tv de Kurgu Yönetmeni olarak görev yapmak üzere tekrar Sivas ’a yerleşti. 1 yıllık bir çalışmadan sonra Sivas Radyo Televizyonuna Transfer olan Okan Baran, bu dönemde Mydonoz Show ismiyle yürüttüğü radyo programını sahnelere taşıyarak 3 adet kapalı gişe oynayan Stand-up gösteri yaptı.

2003 yılında Genel Yayın Yönetmenliğini Yaptığı SRT Fm’i 2 arkadaşıyla birlikte satın alarak Radyo4 ismiyle kendi işinin sahibi olan Baran, Daha sonrasında Zeytin Organizasyon ve 346 Tanıtım Merkeziyle şirketlerini genişleterek başarılı işlere imza atmaya devam etti.

Mesleğiyle ilgili Selçuk Üniversitesinde eğitim alan Baran, 1995 yılından itibaren siyasetti takip etmesinin vermiş olduğu tecrübeleri ve gözlemleri paylaşmak üzere 2009 yılından itibariyle siyasi köşe yazarlığına başlayıp bu görevine devam etmektedir..

Sırasıyla;

Dost Kanalda Radyo Programı,
Rtv 58 Teknik Personel,
Sipas Tv Kurgı Şefliği,
Sivas Belediyesi Halkla İlişkiler Personeli,
Best fm De Radyo Programı,
Radyo Express Genel Yayın Yönetmenliği(Sakarya),
Beykoz Fm de Radyo Programı(İstanbul),
Srt Fm de Genel Yayın Yönetmenliği,
Radyo 4 Genel Yayın Yönetmenliği,
Gazete İzci Köşe Yazarı,
Memleket Gazetesi Köşe Yazarı,
Olay Gazetesinde Köşe Yazarı,
Kanal 58 Televizyon Programı,
Ödülleri

Mydonoz Show isimli radyo programı nedeniyle 2009 yılında “Yılın En İyi Program Yapımcısı Ödülü” ne layık görüldü.

Kitapları

Okan Baran (2008). Kırılmak mı?

İletişim

www.okanbaran.com
www.facebook.com/okanbarn
www.twitter.com/okanbaran
www.youtube.com/okanbaran
E-Posta : [email protected]
FacebookTwitterGoogle+LinkedIn

KÖŞE YAZARLARI

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP