Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sınav Haftası Öğrencilere Kütüphanede Çorba İkramı

REKLAM ALANI

(750x150px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sınav Haftası Öğrencilere Kütüphanede Çorba İkramı
605
12 Ekim 2018 - 13:46

Cumhuriyet Üniversitesi Kütüphanesi vize ve final haftasında öğrencilere sabahları, simit çay akşamları ise sıcak çorba ikram ediyor.

Sınav Haftası Öğrencilere Kütüphanede Çorba İkramı

Cumhuriyet Üniversitesi Kütüphanesi hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Kütüphane daire başkanı Mustafa Hasbek kaynaklar ve çalışma saatleri hakkında bilgiler verdi. Özellikle sınav haftasında öğrencilere sıcak çorba ikramı yaptıklarını kaydeden Hasbek, “Öğrencilerimize akşamları çorba sabahları ise simit ve çay ikram ediyoruz buna vesile olan sayın rektörümüze de teşekkür ediyoruz. Biz kütüphanemizde bulunan kitapların çoğunu satın alma yolu ile alıyoruz tabi bu alınan kitaplar öğrencilerimizin istekleri doğrultusunda alınıyor” dedi.

Öğrencilerin, toplamda 80 bin basılı kaynak kitaptan faydalandığını kaydeden Mustafa Hasbek gecikme cezasına giren öğrencilerden para almadıklarını ifade ederek, “Bizim bank sistemimiz var bankta görevli arkadaşlar öğrencilerimize soruyor, öğrencilerimiz biraz romana karşı daha ilgililer örneğin öğrenci soruyor şu roman var mı? Eğer yoksa bankta çalışan arkadaşım not alıyor onları da Sivas’ta ki kitap evlerinde karşılamaya çalışıyoruz. Ayrıyeten önemli dairelere resmi yazı yazıyoruz örneğin Türk Dil Kurumu’na, Ankara Valiliği’ne, İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı’na bunun gibi bağış topluyoruz. Veyahut gecikme cezasına giren öğrencilerden ücret almıyoruz ona diyoruz ki git bize 10 TL’lik şu roman getir gibi” ifadelerini kullandı.

ÇOK ŞANSLIYIZ

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’ın kitap konusunda çok hassas olduğunun altını çizen Hasbek, “ Rektörümüz öğrencilerle ilişki konusunda çok hassas, biz mesaiye kaldığımız zaman akşamları geliyor bir bakıyorsun burada öğrencilerle oturuyor dertleşiyor, dinliyor eksiklerini gideriyor. Kütüphanemize karşı çok hassas kitap konusuna çok önem veriyor bu sebeple çok şanslıyız” dedi. (İrade)

Büyük Sivas Haber


23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

  • Millet İttifakı - Ekrem İmamoğlu --> 358
  • Cumhur İttifakı - Binali Yıldırım --> 274
  • Diğer --> 4
  • Hiçbiri --> 10
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58