DOLAR 32,5438 % -0.04
EURO 34,8618 % -0.11
STERLIN 40,6142 % 0.12
FRANG 35,5560 % -0.44
ALTIN 2.423,31 % 0,01
BITCOIN 64.110,01 -3.302

Öğrencilerden Anlamlı Etkinlik

Yayınlanma Tarihi : Google News
Öğrencilerden Anlamlı Etkinlik

Türkiye’nin sayılı Hafızlık Proje okullarından olan Zeki Hayran Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri anlamlı bir etkinliğe imza attı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü Eğitimde Sivasi Hareketi projesi kapsamında vefanın önemine dikkat çekmek isteyen hafız adayları, 15 Temmuz sürecinde ve diğer zamanlarda vatan savunmasında canlarını seve seve feda eden fedakar şehitlerin kabirlerini ziyaret edip başlarında Kur’an okuyarak onları ve bu vatana hizmet eden hiç kimseyi unutmadıklarını ve unutmayacaklarını bir daha gösterdi.

Okul Müdürü Fatih Algül yaptığı açıklamada “Hayatlarını feda ederek bize bu eşsiz vatanı hediye eden aziz şehitlerimize ne yapsak azdır. Bizler de bu eşsiz vatan uğrunda canını seve seve veren şehitlerimizin aziz hatıralarına kelamların en güzeli olan Allah kelamından bir demet hediye sunalım istedik. Amacımız gençlerimizin bu aziz vatanın nasıl kazanıldığını anlamalarını sağlamak, Milli Bilinç anlamında gençlerimize bir katkı sunmaktır. Bununla birlikte birliğe en çok ihtiyacımızın olduğu bugünlerde bu vatanın gençliğinin de şehitlerimizin yolunda olduğunu dosta düşmana göstermektir” dedi.

Vefa değerinin önemine de değinen Algül, bu etkinliğin yanı sıra “İmam Hatip Emekçilerine Vefa” etkinliği de planladıklarını ve bu kapsamda da Sivas’ta İmam Hatip neslinin yetişmesine katkıda bulunmuş emektar öğretmenlerden bazılarını da ziyaret edeceklerini sözlerine ekledi.


YORUM YAP