REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 30 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Nokta Nokta Üniversitesi’nden Basın Açıklaması! Görmedik! Duymadık! Bilmiyoruz!


Nokta Nokta Üniversitesi’nden Basın Açıklaması! Görmedik! Duymadık! Bilmiyoruz!
Reklam Ver 05444331555
15 Ocak 2020 - 22:04

Haberimize konu olan durum bizi muhatap almayarak ama bize karşılık basın açıklaması yapan Nokta Nokta Üniversitesi ile ilgilidir.

Nokta Nokta Üniversitesi’nden Basın Açıklaması! Görmedik! Duymadık! Bilmiyoruz!

Gün içerisinde yayınlanan, daha sonra Youtube tarafından müstehcen içerik nedeniyle erişim engeli konulan görüntülerin gerçekleştiği, Polis okulunun yakınındaki, KYK yurtlarının civarındaki, Evlerin altındaki, Caminin ilerisindeki, Trafiğe kapatılan Fadlum köprüsünün hizasındaki, Kayseri yolundan giderken ilk üniversite kapısından sola dönünce yaklaşık 1 km ötedeki, Bağdat caddesinden giderken önce sağa sonra sola sonra tekrar sola dönüldüğünde o mevkideki, İşhan Caddesindeki alanda olan ama Üniversitenin ifadesine göre Üniversite kampüsünde yer almayan işletme hakkındaki habere Üniversiteden noktasına virgülüne dokunmadığımız şu açıklama geldi.

AÇIKLAMA!

“15 Ocak 2020 günü saat 14.13’te …………… Haber …………. numaralı WhatsApp hattına ulaştırıldığı söylenen, “Sivas’ta bu olay nasıl olur dedirtti!” gibi çarpıcı olduğu düşünülen cümleyle ve Üniversitemiz içerisinde yer aldığı iddiasıyla özel bir işletmenin Türk örf ve âdetlerine uygunsuz görüntüleri ihtiva eden haberi yayımlanmıştır.

Üniversitemiz yerleşim planı dışında kalan eski Fadlum Köprüsü civarında İşhan Caddesi’nde yer alan işletmede çekilen görüntüleri Üniversitemize mâl etmek isteyen ve servis etme anlayışıyla hareket eden internet sitesinin haberinin Üniversitemizle ilgili kısmı gerçek dışıdır.

Söz konusu işletmenin Üniversitemiz yerleşim planında yer almadığı bilgisi kamuoyuyla paylaşıldığı halde bu bilgiyi görmezden gelerek sorumlu gazeteciliğin bütün ilkelerini çiğneyen anlayış, kamuoyunu yanıltıp şehrimize hizmet eden kurumumuza zarar verme gayreti gütmektedir.

Kamuoyunu tekrar bilgilendirmek maksadıyla; yerleşkemizde olduğu iddia edilen işletmenin ruhsatı Üniversitemiz dışında ilgili kurumlar tarafından verilmiş olup Kurumumuz tarafından verilen herhangi bir izin/ruhsat vb. belge bulunmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü”

Aşağıda “Nokta Nokta Üniversitesi” resmi internet sitesinden temin edilen ve başında “Cumhuriyet Üniversitesi Yerleşim Planı” yazan ekteki PDF dosyada nerenin ne olarak görüldüğü ortadadır.

İlkeli olarak yürüttüğümüz ve daha basın açıklama metni nasıl hazırlanır bunu bilmediği attığı içerikten de görülen Nokta Nokta Üniversitesine soruyoruz!

1 – Koskoca Üniversitenin neresi size ait neresi değil? Bunu kim nasıl ayırt edecek? Örneğin Otobüs toplanma merkezi alanı Üniversitenin midir? Cevap evet!

2 – Üniversite çevresine yapılan kapıların olduğu yerler üniversite yerleşkesi yada kampüsü kabul ediliyor mu?

3- Yerleşim planını ve bu alanın kamuoyu ile paylaşıldığını söylüyorsunuz bunu ne zaman nasıl yaptınız?

4- Şuan ki gönderdiğiniz açıklamalardan anlaşılıyor ki, bazı kafeler kampüsün yani üniversitenin yerleşkesi içinde bazı kafeler dışında… Peki bu durumu kamuoyu nasıl ayıracak?

5- Yaptık süper oldu şeklinde reklamı yapılan eskiden bataklık olan şuan ki görüntüsü ile göz dolduran ama kampüs dışında ki yeri biz yaptık diye Nokta Nokta üniversitesi reklam yapmadı mı?

6- Dertler bizim çile bizim mutluluklar sizin mi olsun?

7- Bu alan eğitim tesis alanıyken, yapılan imar değişiklikleri ile buraya evler, dükkanlar yapılırken Üniversite basın açıklamalarını yazanlar neredeydiniz? Kime ne tepki gösterdiniz?

8 – Olan olayları kınıyoruz, yanlıştır demek ve bu problemi düzeltmek için çabalamak yerine, sorunu gündeme getiren gazete ve ajanslarla münakaşa ve çaba içerisine girmek hangi aklın ürünü?

9- Ambulans, Polis vb diğer telsizlerden bile bölge ile ilgili anonslar geçilirken bu kuruluşların bile Üniversite kampüsü, yerleşkesi, içi vs diye tarif ettiği alanı haberciler ilk paragraftaki gibi ifade ettiğinde bunu kaç kişi anlayacaktır?

10- Gözünün üstünde kaşın vardır diyene cevap veren Üniversite yukarıdaki sorularımıza da cevap verecek mi?

MERAK EDENLER İÇİN ÜNİVERSİTE İNTERNET SİTESİNDE YAYINLANAN YERLEŞKE HARİTASISivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 232
  • Hayır --> 738
  • Karasızım --> 75
  • Fikrim Yok --> 43
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]