Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

TÜRASAŞ Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar Sivas’ta

TÜRASAŞ Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar Sivas’ta
24 Eylül 2020 - 16:46

TÜRASAŞ Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar, Sivas Bölge Müdürlüğü olan eski TÜDEMSAŞ´ı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

TÜRASAŞ Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar Sivas’ta

Sivas Bölge Müdürü Atanur Karadağ, Genel Müdür Yazar’a ziyaret sonrası fabrikayı gezdirdi.

Yazar ve beraberindekiler daha sonra Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken´i ziyaret etti.

STSO Başkanı Mustafa Eken’i ziyaret eden Genel Müdür ve yanındakiler, fabrikanın kapatılacağı söylemlerine karşılık, “Kapatılacak yorumuna itibar edilmesin. Üç bağlı kuruluşun birleştirilmesi demek güçlerimizi daha aktif kullanmak demektir” dedi.

Ayrıca, TÜRASAŞ Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar ” Hiç kimse TÜRASAŞ Sivas Bölge Müdürlüğümüz ile ilgili kapatılacak, taşınacak gibi yorum ve düşüncelere itibar etmesin. Bu konuda endişe duymasın. Üç bağlı kuruluşun birleştirilmesi ve bir çatı altında toplanması demek güçlerimizi daha aktif kullanmak demektir. İş kapasitemizi ve neticesinde istihdamı artırmak demektir. ” dedi.

Genel Müdür Yazar ve Bölge Müdürü Atanur Karadağ‘ın verdiği bir fotoğraf karesi ise akıllara bazı soruları getirdi…

Fotoğraf karesinde arkalarında bulunan yüzde yüz yerli ilk lokomotifimiz olan BOZKURT ihtişamıyla göz doldururken fotoğraf karesinde görülmeyen ve çürümeye terk edilen yaklaşık 280 TALNS vagonunun ise akıbeti merak edildi.

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]