SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

“Mustafa Kemal’in Sözünü Kimse Unutmasın” Dedi, Kendisi Unuttu!

“Mustafa Kemal’in Sözünü Kimse Unutmasın” Dedi, Kendisi Unuttu!
Bu haber 17 Temmuz 2018 - 17:30 'de eklendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu TBMM’deki grup toplantısında Gazi Mustafa Kemal’in sözünü söylemeye çalışırken trajikomik bir duruma düştü.

“Mustafa Kemal’in Sözünü Kimse Unutmasın” Dedi, Kendisi Unuttu!

Kılıçdaroğlu söylemeye çalıştığı sözü bir de ‘Kimse unutmasın’ diyerek hatırlatmaya kalkarak, partisinin kurucusu Mustafa Kemal’in söylediği sözü önündeki kağıttan bile okuyamayarak, “Ve hiç kimse Gazi Mustafa Kemal’in şu sözünü unutmasın. ‘Hattı müdafaa yoktur, eee hattı müdafaa yoktur. Eee afedersiniz…’ diyerek tamamlamak zorunda kaldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlerin ardından kamuya açık yapılan ilk parti grubunda konuşmasına, tutuklu İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nu anarak başladı, yargıya seslendi: Yargıya gölge düşürmeyin, derhal gereğini yapın.” 15 Temmuz mesajıyla ilgili eleştirilere de yanıt veren Kılıçdaroğlu, “halkın ve sarayın 15 Temmuzu” ayrımı yaparak, “kontrollü darbe” iddiasını yineledi. Kılıçdaroğlu, kendisini darbe girişimi sırasında “Bakırköy Belediye Başkanının evinde saklanmakla” suçlayan Erdoğan’ı da hedef alarak, “Erdoğan da darbenin olacağını biliyordu. Niye Marmaris’te saklanıyor? Darbe olacağını bildiği için. Darbeyi fırsata dönüştürmek için ve yaptılar bunu” dedi.

Büyük Sivas Haber


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA