SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber, Haberler, Haberleri, SivasHaber, SıvasHaber, Sıvas, Son Dakika

Mustafa Altınsoy : “Ama Bizde Kanaatsizlik Hakim”

Mustafa Altınsoy : “Ama Bizde Kanaatsizlik Hakim”
Bu haber 16 Haziran 2017 - 16:35 'de eklendi

Hakkında “Haksız Kazanç” iddaası devam eden Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy Bütçemi Yönetebiliyorum Projesi Seminerine katıldı.

Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde il genelindeki tüm öğretmen ve idarecilere yönelik Bütçemi Yönetebiliyorum Projesi Semineri verildi. Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi, Atatürk Kültür Merkezi Sems-i Sivasi İl Halk Kütüphanesi ve Halk Eğitim Merkezi salonlarından eş zamanlı olarak düzenlenen seminerlerin açılış programı Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Programa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy katıldı. Seminerde; “Finansal Okuryazarlık”, “Finansal Kavramlar”, “Finansal Hedefler”, “Bütçe”, “Aile, Çocuk ve Bütçe” konularına değinildi.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ise bütçe yönetimini önemine değindi. İyi bir bütçe yönetimi için kanaat etmek gerektiğini belirten Altınsoy, şu ifadeleri kullandı:

“Acaba gerçekten ihtiyaçlar sınırsız mı? Biz her gördüğümüzü ihtiyaç zannediyoruz. Az daha düşündüğümüz zaman, birçoğuna çokta gerek olmadığını aslında bizi algıların yönettiğini rahatlıkla görebiliyoruz. Atalarımız ne demiş; ‘ayağını yorganına göre uzat’ çünkü herkesin kendine göre bir bütçesi var. Bir de bize tavsiye edilen değerlerimiz var; Kanaat gibi… Kanaat, bitmek tükenmek bilmeyen bir hazinedir. Ama bizde kanaatsizdik hâkim. Aldığımız bir ürünün yüzde kaçını kullanıyoruz acaba? En iyi cep telefonunu alsak yüzde 30’unu ancak kullanıyoruzdur. Bakıyorsunuz ki alınanlar da yapılanlar da israf, birçok şey gösteriş. Hâlbuki bunlardan ziyade, kendin olmak, ne var ise onunla idare etmek gerekir. Bütçemi Yönetiyorum Seminerinin özeti de bu olsa gerek.”

“Haksız Kazanç” iddaalı “Çiftlik Soruşturması”

Altınsoy’un hakkında yaklaşık iki yıl önce Manisa’da, “Haksız Kazanç” iddaalı “Çiftlik Soruşturması” açılmıştı ve soruşturma halen devam ediyor.

Soruşturma da, Manisa’da aslında açılmayan ama açılmış gibi gösterilen kurslar neticesinde hesaplanan paraların Mustafa Altınsoy’un da aralarında bulunduğu kişilerin hesaplarına yatırıldığı iddia edilirken, dekontların müfettişlerle paylaşıldığı iddaa edilmişti.

Bu iddaalar üzerine Milli Eğitim Bakanlığı Manisa’ya 2 müfettiş göndermiş ve 40 gün boyunca gerekli incelemeleri yapan müfettişler soruşturmanın kapsamını genişleterek dönemin Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy’u da soruşturmaya dahil ederek dinlemişti.

Konuyla alakalı Manisa’nın yerel gazetelerinde çok sayıda haber çıkmıştı. Sivas’ta yerel bir gazetenin yaptığı haber ardından Altınsoy ise kendisine yöneltilen bu durumu  “Önceki görev yerim olan Manisa’da yaşanan bir olay nedeniyle bakanlık müfettişleri benden bilgi aldı” ifadesini kullanarak cevaplamıştı.

Soruşturmanın bu günlerde neticelenmesi bekleniyor…

 

Kaynak : https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurlugumuz-koordinesinde-il-genelindeki-tum-ogretmen-ve-idarecilere-yonelik-butcemi-yonetebiliyorum-projesi-semineri-verildi/icerik/2043


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA