SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Başkan Erdoğan Sivas’a Sanayi Müjdesini Verdi!

Başkan Erdoğan Sivas’a Sanayi Müjdesini Verdi!
Bu haber 25 Haziran 2018 - 17:39 'de eklendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aralarında Sivas’ın da bulunduğu 11 ilde sanayi sitelerinin dönüştürüleceği müjdesini verdi. ‘Vakit modern sanayi vakti’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Türkiye’yi yerli, yenilikçi ve yeşil üretime geçiriyoruz” dedi.

Başkan Erdoğan Sivas’a Sanayi Müjdesini Verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından “sanayide milli atılım” sloganıyla şehirlerdeki sanayi sitelerinin dönüştürülmesine yönelik bilgileri içeren bir paylaşım yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şehirlerimizdeki sanayi sitelerini dönüştürüyoruz. Sanayi sitelerimizi şehirlerimizin dışına taşıyarak modern altyapıya kavuşturuyoruz. Türkiye’yi yerli, yenilikçi ve yeşil üretime geçiriyoruz. Vakit modern sanayi vakti” dedi. Projenin amacı hakkında yapılan açıklamada, “Şehir içinde kalmış 135 sanayi sitesini, kent dışındaki planlı alanlara konumlandırıyoruz, modern altyapı ile donatıyoruz, iş kollarına göre kümelenmeyi oluşturuyoruz, yerli, yenilikçi ve yeşil üretimi destekliyoruz, teknolojik dönüşümü sağlıyoruz” denildi.

SİVAS ŞANSLI İLLER ARASINDA

Sanayide Milli Atılım projesi kapsamında, 11 ilde yapılacak olan sanayi siteleri arasında Sivas Seyfebeli sanayi sitesi de yer aldı. Başlatılacak olan proje Sivas’a önemli kazançlar sağlarken, aynı zamanda 2 bin metre kareye kadar iş yerleri 15 yıl vade ve %1 faizle kredilendirilecek. Kurulacak olan bu modern sanayi sitesi, bütün ulaşım imkanlarıyla donatılacakken, direkt ve dolaylı yoldan binlerce Sivaslı’ya da istihdam sağlayacak.İlk etapta 11 ilde, 13 sanayi sitesinin dönüşümüne başlanacağı belirtilirken bu illerin Isparta, Kastamonu, Düzce, Malatya, Elazığ, Rize, Sivas, Bursa, Tokat, Afyonkarahisar ve Kırıkkale olduğu belirtildi. Maliyeti 22,7 milyar lira olan proje kapsamı genelinde 317 bin kişi istihdam edilecek, 63 bin 467 iş yeri yapılacak. (Memleket)

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER