Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


Başkan Erdoğan Sivas’a Sanayi Müjdesini Verdi!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başkan Erdoğan Sivas’a Sanayi Müjdesini Verdi!
7 Kişi Okuyor
25 Haziran 2018 - 17:39

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aralarında Sivas’ın da bulunduğu 11 ilde sanayi sitelerinin dönüştürüleceği müjdesini verdi. ‘Vakit modern sanayi vakti’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Türkiye’yi yerli, yenilikçi ve yeşil üretime geçiriyoruz” dedi.

Başkan Erdoğan Sivas’a Sanayi Müjdesini Verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından “sanayide milli atılım” sloganıyla şehirlerdeki sanayi sitelerinin dönüştürülmesine yönelik bilgileri içeren bir paylaşım yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şehirlerimizdeki sanayi sitelerini dönüştürüyoruz. Sanayi sitelerimizi şehirlerimizin dışına taşıyarak modern altyapıya kavuşturuyoruz. Türkiye’yi yerli, yenilikçi ve yeşil üretime geçiriyoruz. Vakit modern sanayi vakti” dedi. Projenin amacı hakkında yapılan açıklamada, “Şehir içinde kalmış 135 sanayi sitesini, kent dışındaki planlı alanlara konumlandırıyoruz, modern altyapı ile donatıyoruz, iş kollarına göre kümelenmeyi oluşturuyoruz, yerli, yenilikçi ve yeşil üretimi destekliyoruz, teknolojik dönüşümü sağlıyoruz” denildi.

SİVAS ŞANSLI İLLER ARASINDA

Sanayide Milli Atılım projesi kapsamında, 11 ilde yapılacak olan sanayi siteleri arasında Sivas Seyfebeli sanayi sitesi de yer aldı. Başlatılacak olan proje Sivas’a önemli kazançlar sağlarken, aynı zamanda 2 bin metre kareye kadar iş yerleri 15 yıl vade ve %1 faizle kredilendirilecek. Kurulacak olan bu modern sanayi sitesi, bütün ulaşım imkanlarıyla donatılacakken, direkt ve dolaylı yoldan binlerce Sivaslı’ya da istihdam sağlayacak.İlk etapta 11 ilde, 13 sanayi sitesinin dönüşümüne başlanacağı belirtilirken bu illerin Isparta, Kastamonu, Düzce, Malatya, Elazığ, Rize, Sivas, Bursa, Tokat, Afyonkarahisar ve Kırıkkale olduğu belirtildi. Maliyeti 22,7 milyar lira olan proje kapsamı genelinde 317 bin kişi istihdam edilecek, 63 bin 467 iş yeri yapılacak. (Memleket)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 122
  • Hayır Aday Olmamalı --> 499
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558