REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Yeni Müdür Ergüven Aslan Göreve Başladı ve Mesaj YayımladıBüyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

17 Ekim 2021 - 18:43

Yeni Müdür Ergüven Aslan Göreve Başladı ve Mesaj Yayımladı

Son Güncelleme :

30 Ağustos 2021 - 13:23

Yeni Müdür Ergüven Aslan Göreve Başladı ve Mesaj Yayımladı

Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan göreve başlaması nedeniyle mesaj yayımladı.

Yeni Müdür Ergüven Aslan Göreve Başladı ve Mesaj Yayımladı

Mesajında geçtiğimiz hafta Cuma günü itibariyle göreve başladığını ifade eden Aslan; “Yeni görevimin şehrimiz, mensubu olmaktan onur duyduğum camiamız ve öğrencilerimiz için hayırlı olmasını diliyor; sizleri en samimi duygularımla selamlıyorum.

Hayat, akışının nitelikleri zaman zaman değişiklikler gösterse de mütemadiyen akan bir seyirdir. Bu seyrin mihenk taşı ise akışın büyüsüne yahut hengamesine kapılmadan varlık şuuruyla ilerlemektir.

Bu dünya yüzünde her şeyin en nihayetinde son bulacağının bilinciyle yol almak, hayatın her noktasının bir bayrak yarışı olduğunu unutmamaktır.

Devralınan emaneti layıkıyla devredebilmektir. Hayatın bütününü iyi niyet makamından okumak, yaşamın seslerini erdem perdesinden yükseltebilmektir.

Bu perspektife sahip olduğum meslek hayatım boyunca iyi niyet, samimiyet, güven, saygı, adalet ve iş birliği ekseninde şekillenen bir yönetim anlayışıyla görev yaptım. Bundan sonra da aynı değerler ve yaklaşım doğrultusunda çalışacağımdan emin olmanızı isterim.

Bilgi, tarih boyunca var olan tüm gelişmiş toplumlarda insanın tekâmül sürecinin özü, sosyal inkişafın vesilesi addedilmiştir. Toplumların tarih sahnesinde üstlendikleri rol, bilgiye ve eğitime verdikleri değer ölçüsünde biçimlenmiştir.

Zira eğitim; akademik açıdan edindiği üst düzey birikimin yanı sıra millî, manevi, ahlaki değerlerini içselleştirerek yüksek insani olgunluğa erişmiş, kendini gerçekleştirmiş ve insanlığa faydalı olmayı şiar edinmiş bireyler yetiştirme sürecidir.

Mazi ile ati, öz kültürü ile evrensel kültür arasında köprü kurarak toplumun ihya ve inşası adına taklit ve takip değil tahlil ve tahkim eden bir toplum inşa etme faaliyetidir.

Edindiği bilgiyi geliştirerek farklı alanlara aktarabilen, analitik düşünebilen, muhakeme becerisi gelişmiş ve çağa yön verecek nitelikte kuşaklar tesis etmektir. Bu bağlamda ifa ettikleri kutsal görevle eğitim öğretimin vazgeçilmez unsuru olan meslektaşlarımla omuz omuza yol almak çalışma anlayışımın önceliğini oluşturacaktır.

Eğitimin çok yönlü bir süreç olduğu bakış açısıyla hareket ederek ve tüm paydaşlarımızla etkin bir iletişim içinde bulunarak şehrimizin eğitim niteliğini daha da yükseltmek adına elimden gelenin en iyisini yapmak daima temel prensibim olacaktır.

Bilinmesini isterim ki inanç, azim, özveri ile görev yapacak ve bu şehrin çocukları için var gücümüzle çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle öncelikle beni bu göreve takdir ve tensip buyuran Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’e şükranlarımı sunuyorum.

Eğitimi birinci önceliğine alan Valimiz Sayın Salih Ayhan’ın himayelerinde eğitim çalışanlarımızla birlikte; belediye başkanımız, kaymakamlarımız, ilçe belediye başkanlarımız, daire amirlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, hayırseverlerimiz, basın mensuplarımız, velilerimiz ve diğer tüm paydaşlarımızla ekip ruhu içinde doğru, verimli işlere imza atacağımıza duyduğum inancı bir kez daha vurguluyor; görevimin hayırlara vesile olmasını temenni ederek sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

Büyük Sivas Haber

REKLAM ALANI - ARAYIN 05444331555

(800x180px)

Sivas ve İn Anadolu'nun En Çok Takip Edilen Portalına Uygun Maliyetlerle Reklam Verin! Hergün Sizi 100 Bin Kişi Görsün

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.