hava
DOLAR 18,6348 % % 0.02
EURO 19,4193 % % 0.01
GRAM ALTIN 1.050,21 % % -0,15
ÇEYREK A. 1.717,09 % % -0,15
BITCOIN 313.705 % -1.208
SON DAKİKA

Google News

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz Sivas’ta Açılışa Katıldı

Son Güncelleme :

05 Haziran 2017 - 7:25

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz Sivas’ta Açılışa Katıldı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın, eşini enstitü sekreteri olarak atamasına ilişkin “Muhakkak ki o makama gelen bir kimse kendisinde sıkıntıya neden olacak değil kendisini ileriye götürecek kimseyi atar. Ancak öyle dahi olsa vatandaş, her zaman yakınlarından birisinin görevlendirilmesinin doğru bir atama olmadığı şeklinde bir kanaate, bir algıya sahip. Bu algı bazen gerçeğin de önündedir.” dedi.

Yılmaz, memleketi Sivas’taki temasları kapsamında Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından restorasyonu tamamlanan Yiğitler Mahallesi’ndeki Şems Camii’nin açılış törenine katıldı.

Bakan Yılmaz, törende yaptığı konuşmada, restorasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek, “Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a iman edenler, Allah’tan korkanlar, cennete gidenler imar eder. Dolayısıyla bütün bu camileri tekrar vatandaşlarımızın hizmetine açan, emeği geçenlere sonsuz teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.

Konuşmanın ardından Bakan Yılmaz, Vali Davut Gül, AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Belediye Başkanı Sami Aydın ve diğer ilgililer kurdele keserek açılışı gerçekleştirdi.

Milli Eğitim Bakanı; “Doğru Olmadığını Söylüyorum”

Yılmaz, bir basın mensubunun, “Pamukkale Üniversitesi Rektörü’nün eşini, sekreter olarak ataması Türkiye’de biraz tepkiyle karşılandı. Siz bununla ilgili neler söyleyeceksiniz?” sorusu üzerine şunları kaydetti:

“Doğru olmadığını söylüyorum. Liyakatlı olmuş olabilir, hak etmiş olabilir ancak bir de genel kural var ki bir hak eden, bir liyakatli olan o mu vardır? Bir de vatandaşın algısı gerçeğin önündedir. Onun liyakati konusunda hiç kimsenin şüphesi yok. Muhakkak ki o makama gelen bir kimse kendisinde sıkıntıya neden olacak değil, kendisini ileriye götürecek kimseyi atar. Ancak öyle dahi olsa vatandaş, her zaman yakınlarından birisinin görevlendirilmesinin doğru bir atama olmadığı şeklinde bir kanaate, bir algıya sahip. Bu algı bazen gerçeğin de önündedir. Ancak vatandaşın bu algısına saygı göstermek gerekir o doğrultuda hareket yapılsa daha uygun daha doğru olurdu.”

Bakan Yılmaz, daha sonra kentteki restorasyonu yapılan bazı camilerde incelemede bulundu.(AA)

Sivas Haberleri için tıklayınız
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol