SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

AK Parti Milletvekili Soluk, Kurban Pazarını Gezdi

AK Parti Milletvekili Soluk, Kurban Pazarını Gezdi
Bu haber 12 Ağustos 2017 - 11:02 'de eklendi

AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habip Soluk, Şarkışla’da her cumartesi kurulan Türkiye’nin en büyük canlı hayvan pazarını gezdi.

Soluk , Kurban Pazarını Gezdi

MilletvekiliSoluk, Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ve Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Nuri Beyazıt ile birlikte pazar alanını gezerek besicilerin taleplerini dinledi.

Soluk, gezinin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, pazar esnafının tek isteğinin canlı hayvanların tartılması için kantar olduğunu söyledi.

Damızlık hayvanların kesimiyle ilgili bakanlığın yayınladığı genelge hakkında da açıklamalarda bulunan Soluk, şöyle konuştu:

“Damızlık niteliğini yitirmiş kısır olan veya damızlığa uygun olmayan hayvanların kesilmesinde her hangi bir sıkıntı söz konusu değil. Kesinlikle küçükbaşta da büyükbaşta da damızlık hayvanların kesiminin engellenmesi lazım. Bunların ekonomik kayıpları büyük boyuttadır. Bunların önlenmesi, ülkenin kalkınması için gereklidir. Pazarımız hayvan açısından gayet zengin. Dilerim Allah’tan alıcı da satıcı da cömert davranır, bayram öncesi güzel bir alış veriş olur.”

Sivas Ticaret Borsası Başkanı Hastaoğlu ise, yeteri kadar kurbanlık hayvanın olduğunu, sıkıntının olmadığını belirtti.

Hastaoğlu, “Biliyorsunuz geçen seneki fiyatları artırmamak için fiyat açıklaması yaptık. Şu an uygulanıyor, bu konuda sıkıntımız yok.” dedi. (AA)


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA