SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Mevlana Tüneli Projesinde Son Durum

Mevlana Tüneli Projesinde Son Durum
Bu haber 02 Aralık 2016 - 9:20 'de eklendi

İlimizde tıkalı olan Kuzey Ulaşım Aksını tamamlayarak trafik sorununu büyük ölçüde çözmesi planlanan Mevlâna Tüneli’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 24 saat zamanlı yapılan hummalı çalışmalar ise takip edenleri adeta şaşırttı. Deyim yerindeyse arı gibi bir çalışma sergileyen ekipler, vatandaşların takdirini kazandı.

Açılış töreninde, 2017 Ramazan Bayramı sonrasına tamamlanmasına söz verilen tünelin yetişip yetişmeyeceği ise merakla bekleniyor.

Trafik yoğunluğu nedeniyle ulaşım noktasında Belediye Başkanı Sami Aydın’ın talimatlarıyla alternatif yollar oluşturan ve Sivas’ın trafik sorununu çözmeyi hedefleyen Sivas Belediyesi, bu kapsamda yeni yollar ve caddeler açıyor. İlk olarak üniversite ve şehir arasındaki ulaşım sıkıntısını İsmet Yılmaz Bulvarı, Köprüsü ve Köprülü Kavşağı ile büyük oranda çözen Belediye aynı zamanda yine üniversite ile şehri bütünleştirecek olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nda da çalışmalara başladı.

Bulvarın açılmasıyla şehir içerisinde oluşacak trafik yükünü de çözmek için Halfelik Battı Çıktı çalışması yapıldı.

Yine yeni Numune Hastanesi ile yeni stadyumu birbirine bağlayacak olan Kuzey Trafik Aksında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Projenin en önemli aşaması olan Mevlâna Tüneli’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ederken tünelin önümüzdeki yıl açılması hedefleniyor


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA