DOLAR 31,2000 % 0.17
EURO 33,8467 % 0.09
STERLIN 39,4970 % -0.04
FRANG 35,4995 % 0.23
ALTIN 2.038,28 % 0,26
BITCOIN 1.908.845 6.843

Sivas SGK İl Müdürü Mesut Parlaktaş Görevden Alınıyor!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas SGK İl Müdürü Mesut Parlaktaş Görevden Alınıyor!

14 Mayıs seçimleri sonrasında Sivas’taki kurumlarda İl Müdürleri teker teker görevden alınıyor… Şuana kadar 6 kurumda il müdür görevden alınırken yedinci ismin ise Parlaktaş olduğu öğrenildi. Sivas SGK İl Müdürlüğüne, 2022 yılının Ekim ayında İl Müdür Yardımcısı olarak atanan Mesut Parlaktaş Sivas SGK İl Müdürü olarak atanmıştı.

Sivas SGK İl Müdürü Mesut Parlaktaş Görevden Alınıyor!

Aslen Elazığlı olan ve İl Müdürü olmadan bir kaç ay öncesine kadar Ankara’da şeflik görevini yürüten Parlaktaş’ın Sivas’a İl Müdürü olarak atanması o dönem yüksek sesle tepkilere neden olmuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan o dönemki atamada müdürlük görevini vekaleten yürüten Muhammed İnce görevden alınarak yerine kısa süredir Sivas İl Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Mesut Parlaktaş atanmıştı.

Öncesinde ise Sivas SGK İl Müdürlüğü görevini yürütürken ani bir kararla görevden alınan Kadir Boztepe ise şehir kamuoyunu oldukça fazla meşgul etmişti. Boztepe’ye muhalefet sahip çıkarken iktidar kanadından adeta ses çıkmadı.

BAŞARI GÖSTEREMEDİ!

Görev yaptığı süre zarfında Sivas’ta SGK İl Müdürü olarak görev yapan Mesut Parlaktaş başarı gösteremedi. SGK’nın çatısının yanması dışında kurum herhangi bir şekilde gündeme gelmezken özellikle muhasebeciler Parlaktaş’ın atanmasının ardından kurumda huzur kalmadığını ifade ediyor…

Önümüzdeki günlerde görevden alınacağı bilinen Parlaktaş’ın yerine ise dışardan Sivas’a gelecek bir ismin müdür olacağı biliniyor…

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP