Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Öğrencilerden Mehmetçik’e Dua

Öğrencilerden Mehmetçik’e Dua
Okan Çelik
Okan Çelik( [email protected] )
25 Ekim 2019 - 11:33

Yıldız Beldesinde bulunan İmam Hatip Ortaokulunda eğitim-öğretim gören öğrenciler Barış Pınarı Harekatına katılan Mehmetçik´e Fetih Suresi ile hatim okuyarak manevi destek verdi.

Öğrencilerden Mehmetçik’e Dua

Barış Pınarı Harekatına küçük öğrenci ve öğretmenler dualarla destek oldu.

Merkeze bağlı Yıldız Beldesinde bulunan İmam Hatip Ortaokulu, hatim ve dualarla Mehmetçik´e destek oldu. Yıldız Beldesinde eğitim gören 135 öğrenci ve 12 öğretmen Fetih Suresi ile hatimler okuyarak beldede bulunan camide duasını yaptı.

Öğrencilerde şuur oluşturmak, sorumluluk bilincini artırmak ve vatanı için canlarını feda eden Mehmetçik için dua ve hatimler okuyarak destek olmak istediklerini belirten Yıldız İmam Hatip Ortaokulu Din Kültürü Öğretmeni Muhammet Arslantaş, okunan dualara öğrencilerin yanı sıra belde halkının da destek verdiğini söyledi.

Arslantaş, “Öğrencilerimizde şuur oluşturma adına beldemize de örnek olacak bir davranış sergilemek istedik. Öğrencilerimiz ile birlikte hatimler ve Fetih Suresi okuyarak sınır ötesinde canları pahasına devletimiz adına savunma yapan Türk ordumuzun muzaffer olmasını Allah´tan temenni etmekteyiz. Bu operasyonda şehit olan Mehmetçiklerimize Allah´tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı dileriz” dedi. (İrade)

Büyük Sivas Haber – Sivas

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]