hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Google News

Virüs hal esnafını da vurdu

Son Güncelleme :

14 Nisan 2020 - 10:22

Virüs hal esnafını da vurdu

Sivas Perakende Sebze ve Meyve Halinde vatandaşlar yoğunluk oluştursa da fiyatları göz ardı ederek bir an önce ihtiyaçlarını alıp evlerine gitmeye çalışsalar da hala maskesiz gezenlerde yok değil.

Sebze ve Meyve Hali’nde hala maskesiz gezenlerde yok değil

Perakende sebze meyve hali esnaflarından Ferhat Çobanoğlu; “ Korona virüs nedeni ile işlerimizde düşüş var ama yinede ekmeğimizi evimize götürüyoruz. Ancak işyerlerini kapatan esnaflarımız var sıkıntıdalar onları düşünüyorum. Bu insanlar şuan da zor durumdalar, inşallah en kısa zamanda düzelir diye ümit ediyoruz”dedi.

SİVAS’TA VAKANIN AZ OLMASI ARTMAYACAĞI ANLAMINA GELMEZ

Çobanoğlu; “Şuanda çarşıdaki insan kalabalığına bakıyorum gerçekten akıl işi değil, şuanda sebze meyve hali içerisinde dahi gözle görülür bir kalabalık var ve maskesiz gezen insanlar var. Tabiki de insanlar gıda ihtiyacını gidermek adına mecburen dışarı çıkıyorlar. Fakat tedbirsiz gezen çok insan var ne maske takıyorlar ne de eldiven. Kendi sağlıklarını tehlikeye attıkları gibi başkalarını de riske atıyorlar. Şuanda Sivas’ta vaka sayısının az olması artmayacağı anlamına gelmez, daha dikkatli daha tedbirli olmalıyız” ifadelerini kullandı.

FİYATLAR KİMSENİN UMRUNDA DEĞİL

Korona virüs nedeniyle insanların korktuğunu aktaran Çobanoğlu; “ Sebze meyve halinde fiyatlar kimsenin umrunda değil, herkes bir an evvel alışverişini yapıp evlerine gitmenin derdinde. Fiyatlarda şuan düşmüş durumda ve bu salgın olmasaydı daha da iyi olacaktı. Ayrıca biz Sivas’ta komşuluk ilişkileri sağlam biz memleketiz burada yaş ortalaması yüksek kişilerde ihtiyaçlarını daha genç komşularından rica etsinler sokağa çıkmasınlar” açıklamasında bulundu. (Memleket/Seyit Ömer Yıldız)

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol