REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 30 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

“Hastane Borçlardan Dolayı Malzeme Alımı Yapamıyor”


“Hastane Borçlardan Dolayı Malzeme Alımı Yapamıyor”
Reklam Ver 05444331555
18 Eylül 2019 - 17:30

Numune Hastanesi´ndeki Onkoloji Servisi´nin kapatılmasına tepki gösteren CHP Milletvekili Ulaş Karasu, hastane yönetiminin borçlardan dolayı malzeme alımı yapamadığını da ifade etti.

Karasu: Hastane Borçlardan Dolayı Malzeme Alımı Yapamıyor

Karasu, tedavi gören bir hastanın, hastane yönetiminden, “Borcumuz nedeniyle tedarikçi bize malzeme temin etmiyor. Bu nedenle ameliyatınızı şehir dışındaki bir hastanede yaptırmanız gerekiyor” cevabını aldığını ve bunun üzerine şehir dışında bir hastaneye sevk edildiğini kaydetti.

CHP Milletvekili Ulaş Karasu, Numune Hastanesi´nde onkoloji servisinin kapanmasına sert tepki gösterdi. Karasu, Onkoloji Servisinin kapanmasının ardından yüzlerce hastanın mağdur olduğunu belirterek, “Hastaların yönlendirildiği Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi imkansızlıklarla boğuşurken, onkoloji gibi çok özen gösterilmesi gereken bir bölümün kapatılması AK Parti´nin sağlıkta dönüşüm vaadinin geldiğini noktayı ortaya koymaktadır” dedi.

Geçtiğimiz dönemde çocuk kardiyoloğu ve nöroloğu eksikliğini Meclis´te gündeme getirdiğini belirten Milletvekili Karasu, söz konusu ihmal nedeniyle ilimizde bir çocuğun hayatını kaybettiğini hatırlatarak, “O dönem, ‘Çözüme yönelik adım atmanız için çocuklarımızın hayatını kaybetmesini mi bekliyorsunuz?´ diye sormuştum. Maalesef bu eksiklik nedeniyle Sivas´ta bir yavrumuzu toprağa verdik. Şimdi tekrar soruyorum: ‘Sivas´ta sağlık hizmetlerinde yaşanan sorunlara yönelik adım atmak için daha kaç hastamızın hayatını kaybetmesini bekliyorsunuz?´ ifadelerini kullandı.

“HASTALAR İL DIŞINA YÖNLENDİRİLİYOR”

Yine Numune Hastanesi´nde yaşanan bir diğer soruna da değinen CHP´li Karasu, tedavi gören bir hastanın, hastane yönetiminin, “Borcumuz olduğundan tedarikçi bize malzeme temin etmiyor. Bu nedenle ameliyatınızı şehir dışındaki bir hastanede yaptırmanız gerekiyor” cevabını aldığını ve bunun üzerine şehir dışında bir hastaneye sevk edildiğini kaydetti.

CHP Milletvekili Karasu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Buradan net olarak görüyoruz ki; ekonomik kriz artık en yüksek evresinde. Hastaneler malzeme noksanlığı çekiyor, ameliyat yapamıyor. Yani, devletin hastanesi en temel işlevini yerine getiremiyor. Bunun tek sorumlusu ekonomiyi, sağlığı ve ülkeyi yönetenlerdir. Sivas çoğu alanda olduğu gibi sağlık alanında da geri bırakıldı. Sivas´ta hasta haklarının temelini oluşturan, beden, ruh ve sosyal hayat açısından iyilik bir bütündür ve en temel insan haklarından biridir görüşü hiçe sayılıyor. Sivas, AK Parti döneminde sürekli geriye, imkansızlıklara gidiyor.” (Hakikat)

Büyük Sivas HaberSivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 246
  • Hayır --> 814
  • Karasızım --> 83
  • Fikrim Yok --> 46
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]