hava Hafif Yağmur
DOLAR 18,6443 % % 0.02
EURO 19,4227 % % -0.04
GRAM ALTIN 1.051,84 % % 0,00
ÇEYREK A. 1.719,75 % % 0,00
BITCOIN 315.801 % 0.868
SON DAKİKA

Google News

“Hakkımızı Mahkeme Yoluyla Takip Ediyoruz”

Son Güncelleme :

31 Ekim 2018 - 12:10

“Hakkımızı Mahkeme Yoluyla Takip Ediyoruz”

Ulu Caminin minaresinin restorasyonu ve yapılacak olan Vakıflar binası ile ilgili gelinen son durum hakkında bilgiler veren Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, “Ulu Caminin minaresinin restorasyonu için yurt dışından gelen heyetin kabulü için onay bekleniyor. Vakıflar Binası ilgili de mahkeme süreci devam ediyor. 8 kat olan hakkımızı mahkeme yoluyla takip ediyoruz” dedi.

“Hakkımızı Mahkeme Yoluyla Takip Ediyoruz”

Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, Sivas kamuoyunu meşgul eden ve geçtiğimiz yıl yıkılan Vakıflar Binasının yerine yapılacak olan yeni bina ile ilgili yaşanan son gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Karşılıklı yazışmaların devam ettiğini ve Sivas Belediyesi ile bu konuda mahkemelik olduklarını ifade eden Bölge Müdürü Karaca, “Vakıflar İşhanı 4 kat üst kısım ve 3 katta yerin altı olmak üzere 7 kat şeklinde planlandı. Ancak biz 8 kat olan hakkımızı mahkeme yoluyla takip ediyoruz. Şuanda uzman kişilerin çalışmaları devam ediyor” dedi.

Bilirkişi raporu ve kurul kararının çıktığını vurgulayan Karaca, “Konuya ilişkin yazıyı Ankara’ya gönderdik. Neticeye doğru yaklaştık. Projelerimiz hazır. Bize gelen hâkim raporu da bilirkişi raporu da olsa neticede konu Genel Müdürlüğümüzdeki Meclisimizde görüşülecek. Yeni binanın yapılamasına meclisimiz karar verirse başlayacağız. Ulu Caminin minaresinin restoresi ile ilgili tek sıkıntımız yurt dışından gelen heyetin kabulü için Türkiye’deki onay söz konusu. Genel Müdürlüğümüz konuyu takip ediyor. Ulu Caminin minaresini onarıma alacağız. Sivas genelinde de restore çalışmalarımız sürüyor. Bu yıl 12 eser restore edildi. Osmanpaşa Camii bir hemşerimiz tarafından onarılacak. Meydan Cami projesi ihale edildi. 14 projenin ihalesi yapıldı. 4 adet ise proje ihalesi yapılacak eserimiz var.” ifadelerini kullandı. (Memleket)

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol