DOLAR 27,1479 % 0.08
EURO 29,0073 % 0.11
STERLIN 33,2632 % -0.3
FRANG 29,9750 % -0.04
ALTIN 1.680,29 % 0,34
BITCOIN 727.400 -0.113

LGS Sınavında Öğrencileri Rahatsız Etmeyin!

Yayınlanma Tarihi : Google News
LGS Sınavında Öğrencileri Rahatsız Etmeyin!
blank
blank

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, korna, davul-zurna ve çeşitli seslerle sınava girecek öğrencilerin rahatsız edilmemesini talep ederek, sınavda öğrencilere başarılar diledi.

LGS Sınavında Öğrencileri Rahatsız Etmeyin!

4 Haziran Pazar günü yapılacak olan Liselere Giris (LGS)sınavında öğrencilerin ter dökeceğini ve geleceğine yön vereceğini ifade eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Yoğun bir temponun ardından 4 Haziran Pazar günü öğrencilerimiz hayal ettikleri mesleğine bir adım daha yaklaşmak için sınava gireceklerdir. Öğrencilerimizin stresten uzak bir sınav geçirmeleri için esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza da önemli görevler düşmektedir. Öğrenciler sınava giderken , bizlerde sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz. Sınav gerçekleştirilirken davul zurna, gürültü yapan makineleri çalıştırmalıyız. Araçlarımızda ve ticareti taksilerde korna çalarak öğrencilerimizi rahatsız etmemeliyiz. Sınava girecek gençlerin geleceğine yön verecek olan sınavda çocuklarımızın başarılı olabilmesi için herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesini bekliyoruz” dedi.

ÖĞRENCİLER STRESTEN UZAK DURMALI

Sınava girecek öğrencilere de seslenerek tavsiyelerde bulunan Sesob Başkanı Hakan Demirgil , “Okul hayatı boyunca hayallerindeki mesleği elde etmek için çalışan , gayret gösteren öğrencilerimiz, iyi bir lise okumak için de mücadele etmektedir. İyi bir lisede okuyabilmek için çaba gösteren öğrencilerimiz sınav günü heyecan ve stres yapmamalıdır. Heyecanın etkisiyle sürekli yeme ve içme içgüdüsüne yenik düşmemeli, o gün için fazla sıvı tüketiminden uzak durmalıdır. Sınavda heyecan yapmamalı ve bildiği sorulara öncelik vermelidir. Öğrencilerimiz çeşitli sebepler ile başarısız olsa dahi hayat denilen bu uzun yolda her ne olursa olsun, kendi doğrularından vazgeçmeden ilerlemelidir . Öğrencilerin hayallerine kavuşabilmeleri ve istedikleri liselerde eğitimlerine devam edebilmelerini ve gösterdikleri çabaların karşılığını bulmalarını temenni ediyor, sınava girecek tüm öğrencilere başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi. (Halil Yavuz Canpolat)

Büyük Sivas Haber– Sivas Haberler – Sivas Gazeteleri

blank
blank